Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Rath vyplatil z krajských peněz pět milionů utajovaným poradcům

    Rath vyplatil z krajských peněz pět milionů utajovaným poradcům

    16.08.2012 9:21
    Autor: mediafax

    Od podzimu 2008, kdy David Rath po vítězství ČSSD v krajských volbách přišel na středočeské hejtmanství, vyplatil svým externím poradcům z krajské pokladny přibližně 5,36 milionu korun. Hospodářské noviny získaly jejich přehled.

    Oficiální dokumenty ukazují, že na výplatní listině byli tři lidé, které exhejtman zároveň nasadil do středočeských nemocnic.

    Jedním z poradců je Patrik Tomšů, který pro bývalého středočeského hejtmana pracoval jako poradce pro sport a kulturu za čtyřicet tisíc měsíčně. Tomšů, dříve profesionální tenista a Rathův soused z Hostivic u Prahy, si ve službách středočeského hejtmana si za tři roky přišel na 1,35 milionu korun - to je téměř 40 tisíc měsíčně. Jeho funkce oficiálně zněla "Poradce pro sport a kulturu", píše ve čtvrtek deník.

    Dalšími důležitými poradci byli advokáti Jan Mach a Aleš Buriánek. První dostal jako poradce pro zdravotnictví a právo 1,25, druhý jmenovaný pak za stejné služby 1,3 milionu korun. Oba měli důležité role ve středočeských nemocnicích - seděli totiž v představenstvech nemocnic akciovek v Kolíně, Mladé Boleslavi, Kladně, Příbrami a Benešově. A každá z nemocnic musela měsíčně odvádět 150 tisíc do zastřešující organizace, kterou vedla Rathova spolupracovnice, rovněž obviněná Kateřina Pancová.

    Podle informací Hospodářských novin byli dalšími poradci Ondřej Macura, Radovan Suchánek či Vladimír Valenta.

    Zuzana Moravčíková z ČSSD, která Ratha nahradila, si navíc myslí, že poradenské smlouvy nebyly vůbec potřeba. "Všechny vypověděla. Úřad má dost svých kvalifikovaných pracovníků," řekl HN její mluvčí Milan Smutný.


    Váš názor
    • Nadpis
      16.08.2012 9:30

      Nemůžete, prosím, opravit nadpis: "Rath vyplatil z krajským peněz ..." na "Rath vyplatil z krajských peněz ...". Takhle to nedává smysl.
      oh171
      • Re: Nadpis
        16.08.2012 9:43

        No co. vzdyt platil spolehlive a vsem stejne, aby se nehadali. Takovyho spravedlivyho sefa covek jen tak nenajde.
        hm
        • re
          16.08.2012 9:57

          Smutné je, že je to pouze špička ledovce. Věřím, že takhle se peníze odklání všude, kde to jenom jde. Takže není problém s tím, kolik se vybere, ale kolik se ztratí. Můžeme vzít prakticky libovolnou "státní" firmu: Letiště Praha, ČEZ, ŘSD, ČD, Lesy ČR, ... :-(
          oh171
      • Re: Nadpis
        16.08.2012 9:38

        K Patrii se ještě nedostala možnost oprav v "nejmenovaném běžně dostupném programu".
        Kurri
    Aktuální komentáře
    28.08.2026
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  
    14:39OPEC+ ztrácí vliv na ropný trh, zavřený Hormuz mu ukusuje z tržního podílu
    13:20Braňo Soták: Výsledky Nvidie jsou přehlídkou superlativů. Co víc si přát?  
    13:16UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL/ XS2188802404
    11:39Nvidia táhne vzhůru americké trhy, zatímco Evropa zaostává  
    10:31CrowdStrike překonal odhady nejen výsledky, ale i výhledem. Akcie jdou nahoru
    10:00Allwyn ve čtvrtletí zvýšil hrubý provozní zisk o 29 procent
    9:07Rozbřesk: Německo se nadechuje, ale vyhráno ještě nemá
    8:25Evropské trhy zahájí mírně pozitivně, výsledky dodala Nvidia  
    26.08.2026
    22:47Nvidia znovu doručila. Tržby i zisk více než zdvojnásobila

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - HDP, q/q
    15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university