Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Na západní frontě klid... evropské indexy vybírají část předešlých zisků

Na západní frontě klid... evropské indexy vybírají část předešlých zisků

28.08.2012 11:09
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Západoevropské indexy dnes dopoledne pokračují v korekci zisků, když investoři vyčkávají na páteční vystoupení šéfa Fedu, které by měl doplnit v sobotu šéf ECB. Vše se odehraje na ekonomickém fóru v Jakson Hole. Dnes probíhají aukce španělských a italských dluhopisů a těsně před jejich výsledky výnosy mírně rostly. Španělská aukce následně potvrdila zlepšení výpůjční pozice země, když objem z aukce předčil maximální cíl a výnosy meziměsíčně klesly.

Evropská měna posílila vůči americkému dolaru na 1,253 USD/EUR a roste také cena ropy, když aktuálně pod vlivem hurikánu Isaac blížícího se k americkým břehům atakuje hranici 96,20 USD. Mezi kovy se nedaří platině a dnešní vývoj na trhu ještě mohou ovlivnit americké makro údaje v podobě indexu S&P/ CaseShiller a údaje o spotřebitelské důvěře.

Z korporátních zpráv mají největší dopad ty na akcie letecké společnosti Deutsche Lufthansa (9,69 EUR, -2,28%), když se společnost prozatím nedohodla s palubním personálem ohledně mzdových podmínek. Mezi sektory, které dnes ztrácejí, patří akcie chemických společností a v jejich čele jsou dnes německé společnosti Bayer (61,62 EUR, -0,98%) a BASF . Naopak se daří akciím výrobce krému Nivea společnosti Beiersdorf (59,06 EUR, 2,57%) a výrobci pracích prášků Persil a vteřinových lepidel Loctite, když akcie obou společností doporučují analytici Deutsche Bank (27,64 EUR, -1,00%) k nákupu z předešlého držet.

Objem zobchodovaných objemů na DAXu je o 37 procent nižší, než je dlouhodobý 30 denní průměr tohoto hlavního německého akciového indexu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.01.2026
22:01S&P 500 hlásí začátek roku bez výraznějšího pohybu  
17:11Každý rok je jasnější, že se svět pouští do nejrůznějších politicko-ekonomických experimentů…
15:45Tesla vloni přišla o vedoucí pozici na trhu s elektromobily, předstihl ji BYD
15:18Buffett: Berkshire má větší šanci být tady za 100 let než jakákoliv jiná firma
14:22Evropa roste, Londýn láme rekordy. FTSE 100 poprvé nad 10 000 body.
13:55Slabý závěr roku? Investoři ukazují na tituly, které mohou v roce 2026 překvapit
12:10Eurozóna prohlubuje pokles výroby. Německý průmysl táhne PMI eurozóny níže
12:05Perly týdne: Roboti už jdou
11:10Akcie vstupují do nového roku růstově, znovu se zvedá zlato  
10:38Průmysl zakončil rok 2025 nadějně. Nálada je nejlepší za více než tři roky
10:00Jaderná elektrárna Temelín loni vyrobila rekordních 17,38 milionu MWh elektřiny
9:40Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí vzrostla meziročně o 2,8 pct, upřesnil ČSÚ
9:28Rozbřesk: Optimistické vyhlídky pro českou ekonomiku v roce 2026
9:04Polovodičová divize čínské firmy Baidu chce na hongkongskou burzu
8:51BYD předjel Teslu, SpaceX mění výšku tisíců satelitů a Bulharsko vítá euro  
7:25Investiční výhled 2026: Dolar může dál ustupovat, zlato stále dává smysl  
01.01.2026
17:11Obchod a mír – od jihoamerických kmenů přes Keynese po dnešek
11:06Investiční výhled 2026: V AI zůstáváme, ale nově se díváme i jinam  
6:08Ve snaze eliminovat krize můžeme jejich pravděpodobnost zvyšovat
31.12.2025
22:02Wall Street uzavírá rok 2025 v klidném režimu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data