Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ - Plánovaná odstávka v Temelíně skončila o dva dny dříve

ČEZ - Plánovaná odstávka v Temelíně skončila o dva dny dříve

14.09.2012 12:57
Autor: ČTK

V Jaderné elektrárně Temelín skončila plánovaná odstávka na prvním výrobním bloku. Trvala 48 dnů. Proti původnímu harmonogramu byla ukončena o dva dny dříve, podobně jako letošní odstávka na druhém bloku. Elektrárna tak má nakročeno ke splnění plánu. Poprvé v historii má překonat hranici 15 mld. kWh, řekl ČTK mluvčí elektrárny Marek Sviták. 

"Operátoři připojili turbogenerátor k síti v noci na dnešek a první blok začal opět vyrábět elektřinu. Aktuálně je výkon reaktoru 80 procent, probíhají energetické testy a kontroly dalších systémů," uvedl Sviták. 

Energetici během odstávky vyměnili 43 palivových souborů v reaktoru. Celkem 38 použitých palivových souborů převezli ve dvou kontejnerech Castor do skladu použitého paliva v areálu elektrárny. Zde zaplnily osmou a devátou skladovací pozici z celkové kapacity skladu 152 kontejnerů. 

První blok byl pro výměnu čtvrtiny paliva odstaven 28. července. Na druhém bloku proběhla odstávka od 11. května do 27. června a energetici ji zvládli se čtyřdenním předstihem. Dohromady obě odstávky trvaly 95 dní namísto 101. 

Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 10,1 miliardy kWh elektřiny. Letos má v plánu poprvé překonat výrobní hranici na úrovni 15 miliard kWh. Dosud nejvíce elektřiny vyrobil Temelín v loňském roce, kdy do rozvodné sítě dodal 13,9 miliard kilowatthodin, což představuje asi pětinu spotřeby České republiky.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  
10:26Írán chce zpoplatnit cestu Hormuzským průlivem
10:23ČEZ, a.s.: Novým členem představenstva zvolen Ondřej Landa
9:54ČNB podle Michla nesmí podcenit dopady války v Íránu, má být připravena zvýšit sazby
9:53Nová cílová cena ČEZ: Restrukturalizace jako katalyzátor výnosu pro akcionáře?  
9:18KARO Leather loni zvýšila tržby o 23 procent, letos začne se zpětným odkupem akcií
8:56Rozbřesk: ECB je připravena zvýšit úrokové sazby
8:50Silná čísla CSG kontrastují s globální nejistotou. Futures jsou opět v červeném  
8:43J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q4 2025
8:36CSG si zapsala silný závěr roku i rekordní množství nevyřízených objednávek
6:05Ústup dolaru, repatriace zlata z USA a stablecoiny v mezinárodním rezervním systému
25.03.2026
21:18Wall Street rostla: Úleva na ropě a geopolitice hnala akcie vzhůru  
17:14Monetární středověk, fiskální doba kamenná?
15:30Nový technologický hit: simulace lidského chování?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Carnival Corp (02/26 Q1, Bef-mkt)
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university