Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nový operátor, ceny, aukce, konkurence…Aleš Zeman (Dial Telecom) v pondělí od 13 hodin na Patria.cz!

Nový operátor, ceny, aukce, konkurence…Aleš Zeman (Dial Telecom) v pondělí od 13 hodin na Patria.cz!

19.10.2012 18:39
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Vstoupí ještě letos na domácí telekomunikační trh další operátor? Zájemců je dle spekulací odborných kruhů několik, vstřícnost stávajících mobilních operátorů vůči virtuálním údajně stoupá. Ringier prý jedná s Telefónikou, UPC s Vodafonem, Tesco, mající už zkušenosti v regionu například z Maďarska, s T-Mobilem a Telefónikou...

Zájemci o provoz virtuálního operátora jsou. Dosud se prý ale setkávali s nezájmem mobilních operátorů umožnit jim vstup do svých sítí. Ti zase hovoří o nabídkách, které nejsou oboustranně výhodné. Bumerang se k nim vrací v podobě stížností na nekorektní jednání. ČTÚ dokončuje analýzu, na jejímž základě by mohl operátorům velkoobchodní otevření sítí nařídit. „Současnou vyšší snahu operátorů na vytvoření virtuálního operátora samozřejmě vítám. Jen podotýkám, že kdyby byla vůle se dohodnout, mohli tu fungovat již tři roky," tvrdí předseda ČTÚ Pavel Dvořák.

Významnou událostí na tuzemském telekomunikačním trhu právě i směrem k růstu konkurence je aukce kmitočtů na rychlé mobilní sítě LTE. Jednou z podmínek získání frekvencí stávajícími operátory je právě vytvoření velkoobchodní nabídky pro virtuální operátory. Je to vydírání, nebo legitimní požadavek, tlačící na růst konkurence na trhu? ČTÚ zapsal do aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE všechny čtyři firmy, které podaly přihlášku. Testovací aukce proběhnou v říjnu a listopadu, přidělení kmitočtových bloků do konce roku, samotné udělení bude potvrzeno s počátkem roku 2013. Kromě stávajících operátorů T-Mobile, Telefónica CR a Vodafone je ve hře nováček PPF Mobile Services.

Kde jsou možní konkurenti stávající trojice operátorů? Je tuzemský telekomunikační trh konkurenční, nebo pevně rozdělen a neprodyšně uzavřen? Platí spotřebitelé za služby příliš mnoho? Je prostor pro brzké či alespoň dohledné zlepšení? Hrozí telekomům další propad v hospodaření? Na vše, co vás zajímá k tuzemskému telekomunikačnímu trhu, se ptejte předsedy představenstva VOLNÝ, místopředsedy představenstva Dial Telecom a bývalého manažera Českého Telecomu v jedné osobě. Aleš Zeman v pondělí 22. října od 13 hodin v online rozhovoru na Patria.cz!

Aleš Zeman, Dial Telecom/VOLNÝ

Aleš Zeman, místopředseda společnosti Dial Telecom, a.s.

Vystudoval obor podnikové hospodářství na University of New York in Prague. V letech 1995 až 1998 působil jako manažer oddělení platebních karet v bankovních domech eBanka a GE Money. V letech 1999 až 2000 pracoval jako manažer velkoprodeje ve společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s. V současnosti působí jako předseda představenstva společnosti VOLNÝ, a.s., a místopředseda představenstva společnosti Dial Telecom, a.s.


Váš názor
  • ze sítě do sítě zdarma ......
    20.10.2012 9:08

    Vložte telefon do čaje a máte T-mobil. Vložte telefon do vody a máte Vodafone. A když rozlomíte telefon napůl máte O'oú 2.
    operátor šikulka
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
8:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba