Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Nasdaq anuloval obchody s akciemi 9 velkých firem kvůli abnormálním výkyvům kurzů. Zasažena Citigroup či HP

    Nasdaq anuloval obchody s akciemi 9 velkých firem kvůli abnormálním výkyvům kurzů. Zasažena Citigroup či HP

    13.12.2012 18:17
    Autor: ČTK

    Společnost Nasdaq OMX, která provozuje akciový trh Nasdaq a další burzy po obou stranách Atlantiku, anulovala obchody s akciemi devíti velkých společností, včetně banky Citigroup a počítačové skupiny Hewlett-Packard. Vedly ji k tomu abnormální výkyvy kurzů před začátkem řádného obchodování, kdy jsou povoleny transakce v elektronických sítích. 

    "Kromě našeho verdiktu nemáme žádný další komentář," reagoval mluvčí Nasdaq OMX Robert Madden na dotaz o bližší informace. Nasdaq v tiskové zprávě pouze uvedl, že anuloval obchody, kde výkyvy kurzů proti závěru z předchozího dne přesáhly deset procent. Ze sdělení Nasdaqu není jasné, zda má provozovatel trhu podezření na cenovou manipulaci. 

    Obchody, které se uzavírají mimo řádný trh, obvykle mnohem víc kolísají. U velkých firem ale výkyvy zřídka bývají v desítkách procent. v tak velkém rozsahu jsou častější u firem s nízkou tržní kapitalizací, kde je možnost manipulace s kurzem snazší. 

    Akcie Hewlett-Packard ve středu zakončily na 14,53 USD. Data informační společnosti Thomson Reuters z doby těsně před začátkem dnešního obchodování například ukázala, že více než 50 transakcí s těmito akciemi se uskutečnilo v ceně 3,05 USD. To by byl proti středečnímu závěru propad o 79 procent.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    22:01S&P 500 po rekordní rally vyčkával, trh sleduje Hormuz i výsledkovou sezónu  
    18:03Prémiové akcie, Mag495 a další pokračování současného cyklu
    16:05PODCAST ROZHOVORY: Eli Lilly vs. Novo Nordisk. Revoluce v léčbě obezity je podle MUDr. Kunové teprve na začátku
    15:18Booking ukázal odolnost cestovního trhu. Investoři přešli i slabší výhled  
    14:31Novo Nordisk překonal očekávání, akcie přesto klesají. Investoři řeší marže a budoucí růst
    13:36Disney překonal očekávání. Streamovací služby i zábavní parky dál táhnou růst zisků
    13:23Trh potrestal AMD příliš. AI příběh pokračuje a růst by měl dál zrychlovat  
    11:58SpaceX roste raketovým tempem, investory ale děsí účet za AI a Starship  
    11:19Geopolitika trhům svědčí, zatímco výsledky sentimentu nepomohly  
    11:11Nálada v německém automobilovém průmyslu se v červenci výrazně zlepšila
    10:30Útraty domácností dále rostou, maloobchod ale v červnu zaostal za očekáváním
    9:43Inflace v červenci lehce zrychlila. Potraviny inflaci brzdí, služby ji tlačí vzhůru
    9:14Bezvavlasy potvrzuje celoroční výhled a vstoupí do Rakouska a Německa
    9:01Rozbřesk: České úspory na evropském vrcholu. Brzda růstu, nebo jeho budoucí motor?
    8:54AMD zklamalo výhledem, SpaceX vyděsila cenovkou za AI. Naopak optimismus podporují naděje na otevření Hormuzu  
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
    9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
    9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
    11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
    14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.