Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Americké trhy přes propad Apple (-10 %) rostou, S&P 500 nejvýše od roku 2007

    Americké trhy přes propad Apple (-10 %) rostou, S&P 500 nejvýše od roku 2007

    24.01.2013 16:40
    Autor: Jan Korb, Patria Finance

    Americké akciové indexy vstoupily do dnešního obchodního dne ve smíšeném duchu. Technologický Nasdaq zaznamenává ztráty při více jak 10% propadu akcií Apple Inc., vyvolaném nepřesvědčivým výsledkem firmy za první fiskální čtvrtletí, tolik odlišným proti „obvyklému dvoucifernému“ růstu a navíc slabým výhledem tržeb pro další kvartál. Výsledky Apple jsou za konsensem třetím kvartálem v řadě.

    Výše naopak zamířil širší index S&P 500 a to po zpevnění o 0,4 % na nejvyšší úrovně od prosince roku 2007 nad 1500 bodů. Pokračující solidní výsledky firem mimo vliv Apple mají ve spojení s příznivými makrodaty podpůrný vliv na převládající růstový trend.


    Index průmyslové aktivity agentury Markit stoupl na 56,1 bodu z prosincové úrovně 54,0 bodu a dostal se nejvýše od března 2011. Dál tak postoupil nad hodnotu 50 bodů, která je hranicí mezi poklesem a růstem aktivity v sektoru. Žádosti o podpory v nezaměstnanosti ukázaly na lepší výsledek proti očekávání u nových i pokračujících, byť zde při negativní revizi předchozího týdne. Lepší proti očekávání je také prosincový vývoj předstihových ukazatelů americké ekonomiky, navíc s pozitivní revizí listopadu.

    Také včerejší odsunutí problému s dluhovým stropem dočasně „umetlo“ prostor pro pokračování růstové vývoje. Termín byl oddálen za polovinu května. Růst pak má víceméně všeobecný charakter, jelikož jde napříč sektory a týká v rámci dnešního dne jako Evropy tak Asie (v Číně lepší PMI indexy).

    Index S&P 500 pak v rámci denního vývoje již vykazuje známky „překoupenosti“ dle RSI indikátoru, na týdenním průběhu ale ještě existuje prostor pro další možné posílení, které by nemělo mít ale výraznější krátkodobý rozsah. Naopak současný vývoj může navozovat atmosféru pro „dočasně splněno“ tedy prostor na nadcházející ziskovou realizaci.

    000 S&P


    Čtěte více:

    Americký Kongres odsunul dluhový strop o čtyři měsíce
    24.01.2013 7:58
    Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu učinila důležitý kompromis ...
    Volný pád Apple (-11 %): Místo obvyklého dvouciferného růstu zisk lepší o procento a nejslabší růst tržeb od roku 2009
    24.01.2013 8:00
    Americká technologická společnost Apple výsledkem za své první fiskáln...
    Apple - Komentář k výsledkům za F1Q13 a změna cílové ceny
    24.01.2013 13:59
    Absolutně byl F1Q13 silný; rekordní tržby na úrovni 54,5 mld. USD, n...
    Aktivita v průmyslu USA nejvýše od března 2011, žádosti o podpory i předstihové ukazatele spíše příznivé
    24.01.2013 16:16
    Aktivita v americkém zpracovatelském průmyslu v lednu výrazně zrychlil...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    15.08.2026
    8:46Víkendář: Přichází „exploze inteligence“?
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad
    10:43Dvojnásobný nárůst. OpenAI směřuje k ročním tržbám přes 40 miliard dolarů
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu
    9:19Rozbřesk: Jak sucho urychlí návrat potravinové inflace?
    8:41Trhy sledují OpenAI, dluhopisy i nové sankce proti Íránu  
    6:04Pátá vlna veder zasahuje Evropu. Pojišťovny varují před rostoucími škodami
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data