Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německá strana Levice chce vzpouru proti hromadění bohatství, 100% zdanění

Německá strana Levice chce vzpouru proti hromadění bohatství, 100% zdanění "nadstandardních" příjmů

01.02.2013 12:14
Autor: ČTK

Pokud by v podzimních parlamentních volbách v Německu uspěla opoziční strana Levice, chce na příjmy nejbohatších Němců uvalit stoprocentní daň. Vše, co každý vydělá nad 500.000 eur (12,8 milionu Kč) ročně, by měl podle ní odevzdávat státu. Podle dnešního vydání deníku Mitteldeutsche Zeitung to strana vzniklá z bývalých komunistů a odborářů plánuje zařadit do svého volebního programu. 

"Navrhujeme, aby nikdo nevydělával více, než je čtyřicetinásobek společenského minima, což je beztak 40.000 měsíčně," stojí podle listu v návrhu, s nímž přišla spolupředsedkyně Levice Katja Kippingová. 

Podpořil ho i druhý předseda Bernd Riexinger. "Volební kampaň v roce 2013 bude o rozdělování peněz. Peníze těch superbohatých budou potřeba k financování sociálních výdajů a investic do budoucnosti. Chceme, aby se občané vzbouřili proti hromadění obrovských bohatství v rukou pár jedinců," vysvětlil Riexinger. 

Šance na prosazení takového požadavku je však velmi malá. Levice se v předvolebních průzkumech pohybuje pod deseti procenty voličské přízně a ani jedna ze zbývajících opozičních levicových stran, sociální demokraté a Zelení, s ní nechtějí na celostátní úrovni spolupracovat. 

V sousední Francii s podobným radikální opatřením přišla tamní socialistická vláda prezidenta Françoise Hollandea, která zavedla 75procentní daň na příjmy nejbohatších. Ti pak před touto "milionářskou daní" začali zemi houfně opouštět. Řada se jich usadila v sousední Belgii a například herec Gérard Dépardieu demonstrativně přijal ruské občanství.


Váš názor
  • tady Kotas, mám dotaz
    01.02.2013 14:44

    Kdo bude dělat nového Hitlera?:-)))
    Jesse
  •  
    01.02.2013 13:31

    Moje řeč , ať už to spustěj. Už je na čase, aby soudruzi z NSR zavolali soudruhům do Francie a společně pak požádali soudruhy námořníky na Auroře o zahájení procesu regulace životní úrovně v EUropě. Je třeba všechno znárodnit , neboť stát bude dělat vše lépe a radostněji. Proto volám : proletáři všech zemí .......... vyližte nám ...... Oživme heslo : Každý pracujme podle svých schopností , každý chtějme podle svých potřeb . Já umím hovno,jsem blbej a nejsem moc schopnej . Mám ale potřebu žít na vysoké úrovni a skromnej moc nejsem. Všichni vy , co jste na tom obráceně proto koukejte přidat , ať se nám to zase celé nezhroutí . Čest práci
    karel
  •  
    01.02.2013 12:48

    Další blábol pomýlených Marxistů, nebo provokace hodných kapitalistů, Čert ví.
    Homo
    • proc jenom 100% ???
      01.02.2013 13:29

      neni to soudruzi malo?
      bramborový knedlík
  • Jo
    01.02.2013 12:48

    souhlas zničme a zadupejme do země těch pár "idiotů" co se ještě snaží, ideální svět je ten, kde není žádná motivace, nikdo nepracuje a všichni se válejí a žerou za peníze, které stát tiskne at žije anarchie a sebezničení. nebo, že by nebylo co žrát pokud se všichni budou válet a za soc.dávky nebude co koupit ? :o) pokud se takhle budou stále rodzmýchávat třidní sporty ( řekl bych že Patrie by se na tom podílet nemusela ) tak bych vsadil se že nejdříve tu bude jiný totalitní režim než levicový protože bohatí si mohou zaplatit zbraně i žoldáky :o) (doufám, že jen scifi a ne prognoza stavu za 5-10 let ) :o)))
    Mike -Green D. is killing Europe
    • Re: Jo
      01.02.2013 12:48

      spory ne sporty :o)
      Mike -Green D. is killing Europe
  • Dalsi odsun
    01.02.2013 12:35

    Chudaci Nemci, dalsi odsun, tentokrat bohatych - pokud by neco takoveho proslo. No hlavne aby jim ti levicaci neuspeli ve volbach.
    mph1
Aktuální komentáře
28.01.2026
23:11Zisk Tesly se loni propadl téměř o polovinu, firma investuje do xAI
22:55Akcie Microsoftu po vyšších než očekávaných výdajích klesají o pět procent
22:41Meta doručila silné výsledky i výhled, akcie letí prudce nahoru
22:30Fed sazby nemění a chce nechat promluvit data
22:02Trhy kolísaly, protože Powell naznačil pauzu Fedu  
20:38Fed ponechal sazby beze změny, americký trh práce se stabilizuje
17:14Rok pádu americké výjimečnosti
16:04Německá vláda zhoršila odhad letošního růstu hospodářství na jedno procento
15:30Úspěšný den čipařů posílá akcie v celém sektoru nahoru
14:53Policie zasáhla v Deutsche Bank kvůli podezření z praní peněz spojeném s ruským oligarchou
14:44Woodová: Obrovské příležitosti pro Teslu, bitcoin se stane uchovatelem hodnoty
13:18LVMH (-7 %) zklamala výsledky i výhledem. Luxusní sektor čeká delší útlum
12:31Analytický radar: Tabák bez růstového příběhu, Erste má Polsko v ceně, KB stagnuje a Moneta je už drahá
12:00Jakub Blaha: ASML trhá rekordy. Umělá inteligence žene poptávku, ale prodeje v Číně mají oslabit  
11:38Korejský akciový trh přeskakuje německý a stává se desátým největším na světě
11:31Trump vítá slabý dolar. Měna padá na čtyřleté minimum a trhy znejistěly
11:25Trump přitížil dolaru a nasměřoval poptávku zpět do drahých kovů. Technologie naladilo ASML  
9:24ASML hlásí rekordní objednávky, zvažuje zrušení 1 700 míst a oznamuje další buyback  
9:19SpaceX plánuje IPO na červen. Od investorů chce získat 50 miliard dolarů při valuaci 1,5 bilionu
8:50Rozbřesk: Viceguvernér Frait otevírá prostor pro další pokles úrokových sazeb

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m