Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké trhy vstoupily do nového týdne v mírně slabším duchu; negativně působí automatické škrty i horší data z Číny

Americké trhy vstoupily do nového týdne v mírně slabším duchu; negativně působí automatické škrty i horší data z Číny

04.03.2013 17:07
Autor: Jan Korb, Patria Finance

Americké akciové indexy vstoupily do dnešního obchodního dne mírnou ztrátou, která prozatím dále ubírá na významu. Investoři negativně reagují především na horší výsledek indikace čínského růstu v průmyslu, navíc tamní kroky centrální vlády směrem k omezení spekulativního růstu cen nemovitostí způsobily pokles tamních burz. V USA pak pokračující rozkol v jednání o dohodě nad rozpočtem znamená prodlužování provizoria automatických škrtů, které by měly mít negativní dopad v míře 0,6 procenta na tvorbu domácího HDP.

Index S&P 500 se aktuálně pohybuje na úrovni 1518b., když v minulém týdnu zaznamenal celkový růst o 0,3 procenta, ačkoli v průběhu týdne ztrácel i téměř 2 procenta. Z podnikové úrovně pak zaujalo zvýšené doporučení pro akcie Yahoo (22,34 USD, 1,82%)!, kdy hodnota akcií společnosti se tak dále posouvá nad hranici $22/akcii.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.05.2026
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025
20:00ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva 2025
19:00Direct Financing s.r.o.: Výroční zpráva za rok 2025
17:15J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
17:15J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM v průmyslu