Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ: Odstávka jaderné elektrárně Dukovany skončila s předstihem

ČEZ: Odstávka jaderné elektrárně Dukovany skončila s předstihem

02.05.2013 10:11
Autor: ČTK

V Jaderné elektrárně Dukovany skončila v předstihu plánovaná odstávka druhého bloku. Začala 31. března, podle plánu měla skončit v pátek. Reaktor zatím pracuje na 30 procent, jeho výkon se postupně zvyšuje, oznámil mluvčí elektrárny Petr Spilka. 

"Odstávku se podařilo zkrátit z 34 na 32,7 dne. První turbína byla připojena ve středu ve 20:50, druhá dnes v 02:24," uvedl mluvčí. Další plánovaná odstávka turbín na prvním bloku elektrárny by měla začít 1. září, měla by trvat 27 dní. 

První letošní odstávka třetího bloku skončila 25. března. Blok číslo tři stál 43,5 dne, oproti plánu o 1,5 dne déle. Prodloužení způsobily technické problémy při zprovozňování systému. 

Jaderná elektrárna Dukovany má čtyři bloky o celkovém výkonu 2000 MW. Pokrývá přibližně pětinu tuzemské spotřeby elektřiny. Loni vyrobila rekordních 15,022 terawatthodin (TWh) proudu. Letošní plán počítá s dalším růstem produkce na 15,576 TWh. 

Přes navýšení produkce loni Dukovany poprvé zaostaly za mladší Jadernou elektrárnou Temelín, jejíž dodávky za uplynulý rok činily 15,302 TWh elektrického proudu. I pro temelínskou elektrárnu to byl nejlepší výrobní výsledek za 12 let jejího provozu. 

Koncem března se v Dukovanech konalo bezpečnostní cvičení ZÓNA 2013, jehož námětem byla simulovaná havárie s fiktivním únikem radioaktivity do okolí elektrárny. Akce prověřila, že vnější havarijní plán elektrárny pro případ jaderné havárie je zpracován reálně a je funkční.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university