Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Telefónica dle tisku zvažuje prodej svého operátora O2 v Irsku

Telefónica dle tisku zvažuje prodej svého operátora O2 v Irsku

03.06.2013 8:29
Autor: Redakce, Patria.cz

Zadlužená španělská telekomunikační společnost Telefónica SA zvažuje prodej svého irského mobilního operátora O2. Telefóniku již oslovilo několik zájemců, kteří by chtěli irského operátora koupit. Informuje o tom list Financial Times s odvoláním na informované zdroje. Prodejní cena by mohla činit až 700 milionů eur

Mezi zájemci má být podle zdroje hongkongská firma Hutchison Whampoa, která vlastní konkurenčního irského mobilního operátora Three. O2 je druhým největším mobilním operátorem v Irsku. 

Telefónica plánuje snížit do konce letošního roku svůj dluh z 51 miliard eur pod 47 miliard eur. Podle analytiků bez prodeje dalšího majetku zřejmě tak výrazné snížení dluhu nebude možné, dodala FT. 

Telefónica aktivně prodává svůj majetek, který nepovažuje za hlavní. Letos v dubnu prodala podíl 40 procent ve svých operacích ve Střední Americe za 500 milionů USD

Telefónice vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 21 procent na 902 milionů eur. Růst způsobily hlavně mimořádné položky, příjmy naopak kvůli nepříznivému vývoji směnných kurzů a oslabení v Evropě klesly. Firma působí i v České republice, kde je největší telekomunikační společností.

(Zdroj: čtk, FT)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.03.2026
9:29Ifo: Íránský konflikt dopadá na německý průmysl. Největší hrozbou jsou ceny energií a logistika
9:22Rozbřesk: Íránský konflikt zvyšuje tlak na evropský automotive, sektor čelí zdražení vstupů i slabší poptávce
8:52Dnes vyjde zpřesněné HDP, Trump údajně uvažuje o ukončení války i bez volného Hormuzu a Fed má prostor jen pozorovat  
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  
6:09Průzkum Fidelity: Geopolitika zesiluje rostoucí rozdíly na rozvíjejících se trzích  
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa