Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ kvůli povodním vyhlásil ve čtyřech okresech stav nouze. Tisíce domácností zůstávají bez proudu

ČEZ kvůli povodním vyhlásil ve čtyřech okresech stav nouze. Tisíce domácností zůstávají bez proudu

04.06.2013 14:43, aktualizováno: 4.6. 15:36
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Energetická společnost ČEZ (563,1 CZK, 1,28%) vyhlásila kvůli povodním v okresech Mělník, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín stav nouze. ČEZ Distribuce nemůže na tomto území garantovat plynulé dodávky elektřiny, sdělil ČTK mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. ČEZ se podle něj bude snažit omezovat dodávky elektřiny jen v nezbytně nutném rozsahu, aby zabránil ohrožení zdraví a majetku.

ČEZ vyhlásil stav nouze dnes ve 14:00 s ohledem na to, že kvůli rozsahu zaplaveného území musí vypnout část distribuční soustavy. Mluvčí skupiny ČEZ Ladislav Kříž vyzval všechny odběratele elektřiny na území dotyčných okresů, aby s ohledem na výše uvedené skutečnosti respektovali omezení dodávky elektřiny a pokyny distribuční společnosti, směřující k zamezení vzniku dalších škod.

"Cílem zaměstnanců společnosti ČEZ Distribuce, a.s., je dodávku elektřiny omezovat jen v nezbytném rozsahu, který odvrátí nebezpečí bezprostředního ohrožení života, zdraví a majetku osob a umožní likvidaci tohoto stavu," uvedl Kříž. Obnovení dodávky elektřiny bude podle mluvčího ČEZ zajišťováno bezprostředně poté, co to umožní technický stav postižených částí zařízení distribuční soustavy a dále i stav zařízení a vnitřní instalace jednotlivých odpojených objektů.

Tepelná elektrárna Mělník, jež patří ČEZ, dnes kvůli záplavám odstavila dva bloky, které mimo jiné zásobují Mělník teplem. Severočeské elektrárny ČEZ Tušimice, Prunéřov, Počerady a Ledvice zatím záplavy neohrožují. 

V Praze bylo dnes po poledni mimo provoz 66 transformátorů, což představuje přibližně 4000 odběrných míst. Proti pondělí se tak podařilo snížit počet odpojených odběrných míst zhruba o 1000. "Posílené čety energetiků pozorně sledují situaci, a kde voda postupně ustupuje, zahajují práce na obnovení provozu trafostanic," uvedl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Petr Holubec.

Plynárenská společnost RWE, která zajišťuje distribuci plynu na většině území ČR, dosud uzavřela hlavní přívody plynu u 1673 zákazníků, sdělil dnes ráno ČTK zástupce společnosti Lukáš Kresač. Odpojená odběrná místa jsou v evakuovaných oblastech. "Mimo evakuované oblasti probíhají dodávky plynu bez problémů," řekl Kresač. RWE podle něj zatím nemá informace o nějakých škodách na svých zařízeních. V Praze odpojila Pražská plynárenská k dnešnímu ránu dodávky plynu do 292 objektů podél vodních toků.

(Zdroj: ČEZ, ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.06.2026
17:14Hodnota akcií SpaceX a konečný cíl jménem Mars
15:20SK Hynix chce z AI boomu vytěžit maximum, v USA cílí na 30 miliard dolarů
14:05WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
13:45Cena Brentu klesla pod 75 dolarů, poprvé od začátku války v Íránu
12:13Dluhopisy SpaceX: sázka na Muska, nikoliv na cash flow
12:08Nově vzniklou ČEZ Energy povede Cyrani
11:47Trhy se otřepávají z dalšího výplachu. Dokáže sentiment podpořit Micron?  
10:20Tvrdá rána pro Rheinmetall: Německo ruší nákup fregat, akcie se potápí až o 15 procent
9:54Česká ekonomika hlásí lepší náladu, tahounem jsou spotřebitelé
9:45Zbrojní gigant KNDS směřuje na burzy ve Frankfurtu a Paříži
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady
8:52Rozbřesk: Česká koruna hlásí slábnoucí vazbu na ropu a sílí vůči dolaru
8:50J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:30Trump si stěžuje na ropné společnosti, zlato dál klesá, šéfem dcery ČEZ je Cyrani  
6:03Jestřáb maskovaný jako hrdlička
23.06.2026
17:44„Komoditní“ cyklus umělé inteligence a rýmy s technologickou bublinou
16:16Akcie SpaceX už klesly pod debutovou cenu, tržní hodnota opět pod dvěma biliony dolarů
16:05Po čipech je dalším limitem pro AI elektřina. Novou sázkou mohou být bateriová úložiště
14:48Čipy padají, investoři se obávají vysokých valuací. Micron rozhodne  
13:12Miran: Současné změny sazeb se projeví až za rok a v tu dobu zmizí vyšší inflační tlaky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Prodeje nových domů