Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Miliardář Babiš popírá, že koupil vydavatelství Ringier

Miliardář Babiš popírá, že koupil vydavatelství Ringier

25.06.2013 8:42, aktualizováno: 25.6. 9:05
Autor: ČTK

Aktualizováno

Miliardář Andrej Babiš popírá, že by podepsal smlouvu na koupi české pobočky vydavatelství Ringier Axel Springer. Zpráva se prý "nezakládá na pravdě a je výsledkem spekulací". ČTK o tom informoval mluvčí Babišovy skupiny Agrofert Holding Karel Hanzelka. Informaci o koupi zveřejnil server E15.cz. Cena údajně přesáhla čtyři miliardy korun

"Informace o údajně podepsané smlouvě nejsou pravdivé," uvedl Hanzelka. Sám podnikatel včera v podvečer na svém twitterovém účtu napsal: "Zítra asi něco koupím". Podle Hanzelky ale toto vyjádření nemělo žádnou souvislost s vydavatelstvím Ringier Axel Springer. 

Babiš nedávno uvedl, že chce mít do tří let největší vydavatelství v zemi. V mediální oblasti už vlastní vydavatelství AGF Media, které vydává týdeník 5 + 2 dny. 

Ringier Axel Springer CZ, který je součástí švýcarsko-německé vydavatelské skupiny Ringier Axel Springer Media AG, je největším vydavatelem denního tisku na českém trhu a druhým největším vydavatelem časopisů. Vydává například nejčtenější český deník Blesk, deník Sport nebo týdeníky Reflex a Svět motorů. Babiš má i politické ambice. Stojí v čele hnutí ANO, které se chystá na parlamentní volby. Silná mediální základna by tak pro něj byla výhodou. 

V oblasti médií je už miliardář majitelem AGF Media, které vydává týdeník 5 + 2 dny. V dubnu navíc koupil od společnosti Economia, kterou vlastní další miliardář Zdeněk Bakala, vydavatelství Ecopress, jež na Slovensku vydává Hospodárske noviny a další odborné tituly. V minulosti se Babiš zajímal také třeba o TV Pětka nebo skupinu Centrum Holdings, která provozuje portál Centrum.cz nebo zpravodajský server Aktuálně.cz. 

Babiš je ale především znám jako majitel skupiny Agrofert, která je jedničkou českého zemědělsko-potravinářského sektoru a dvojkou chemického. Agrofert má zhruba 250 dceřiných společností, v nichž pracuje asi 28.000 zaměstnanců. Nekonsolidované tržby skupiny loni činily 202 miliardy korun.

 


Čtěte více:

Babišův Agrofert vstupuje na německý potravinářský trh, koupí řetězec pekáren Lieken
25.02.2013 15:03
Skupina Agrofert Holding tuzemského podnikatele Andreje Babiše koupí o...
Babiš v LN: Stát bych řídil jako Agrofert. ANO 2011 může ve volbách získat 15 %
15.04.2013 10:02
Šéf politického hnutí ANO 2011 Andrej Babiš, majitel zemědělsko-chemic...
Babiš chce investovat 25 miliard korun v chemickém průmyslu
30.05.2013 9:14
Skupina Agrofert Holding miliardáře Andreje Babiše plánuje v příštích ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.03.2026
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  
6:09Průzkum Fidelity: Geopolitika zesiluje rostoucí rozdíly na rozvíjejících se trzích  
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  
8:31Víkendář: Je řešením embargo na Írán?
28.03.2026
14:27Čína zažívá boom „ekonomiky emocí“. Spotřebitelé utrácejí méně racionálně a více pro radost
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?
27.03.2026
21:45Americké akciové indexy směřují níže
17:29Jak si stojí dolar ve světle úrokových diferenciálů? A co s nimi udělají ceny ropy?
16:16Pád CSG. Akcie na závěr týdne výrazně oslabují a už jsou pod IPO cenou
15:03Macquarie: Ropa může vystřelit až na 200 USD za barel, pokud se válka protáhne do června
13:39Když smícháte Jack Daniel's a Jameson. Lihovarničtí giganti jednají o fúzi
12:02Perly týdne: Ropa dlouhodobě k 80 dolarům za barel, žádná alternativa k americké měně
11:50Velká nejistota trvá, rostoucí ropa a výnosy tlačí akcie do červeného  
11:03Výnosy z reklamy v ChatGPT v celoročním přepočtu překonaly 100 milionů dolarů
10:24Tvůrce Claude zvažuje říjnové IPO. Anthropic má podporu gigantů a zatím valuaci 380 miliard
8:53Rozbřesk: Trump opět posouvá ultimátum, úleva na trzích však bude pravděpodobně dočasná
8:41Trump opět vycouval z útoků na Írán. Futures rostou, ale dluhopisové trhy jsou nadále opatrné  
6:06Backwardace na trhu s ropou: krátkodobé kontrakty jsou dražší než ty s pozdějším dodáním
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y