Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Babiš v LN: Stát bych řídil jako Agrofert. ANO 2011 může ve volbách získat 15 %

Babiš v LN: Stát bych řídil jako Agrofert. ANO 2011 může ve volbách získat 15 %

15.04.2013 10:02
Autor: Redakce, Patria.cz

Šéf politického hnutí ANO 2011 Andrej Babiš, majitel zemědělsko-chemického impéria Agrofert, v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny (LN) uvedl, že chce do vedení státu dostat praktiky ze sféry byznysu. Stát by řídil jako svůj Agrofert. Jeho politické hnutí má podle něho šanci získat v příštím roce ve volbách nemalý podíl hlasů.

"Řídit stát jako firmu znamená řídit stát ve prospěch státu a občanů tak, aby byl jako úspěšná firma. Mluvím o metodách řízení, které používám i v Agrofertu, kde jednotlivé firmy řídí odborníci. Úspěšnější pomáhají slabším a vše to dohromady dává úspěšný celek," řekl deníku Babiš.

Nabízí snížení sazeb daně z přidané hodnoty (DPH) na deset a 20 procent. Dodal, že když bude stát důsledně dohlížet na dodržování pravidel, zjistí se, že může získat až 200 miliard korun ročně.

Babiš se domnívá, že hnutí ANO 2011 může příští rok ve volbách do Sněmovny získat až 15 procent hlasů. "Přes všechny špatné zkušenosti, které český volič udělal s různými rychle vzniklými stranami, je tady prostor pro nový subjekt," uvedl pro deník Babiš s tím, že v takovém případě by lídrem hnutí neměl být velkopodnikatel, ale důvěryhodná osobnost spojená s politikou. 

Babiš v rozhovoru pro LN přiznal, že osobnost do čela hnutí ANO 2011 stále hledá. Ke spolupráci prý přemlouval například prezidentského kandidáta Vladimíra Dlouhého, který však jeho nabídku nepřijal. "Celé léto jsem vyjednával i s profesorem Janem Švejnarem, uznávám myšlenky ekonoma Pavla Kohouta," dodal Babiš.

Hnutí založil Babiš v roce 2011, loni v květnu bylo zaregistrováno u ministerstva vnitra. Na podzim se zúčastnilo senátních voleb. Nikdo z kandidátů ale neuspěl. Americký časopis Forbes Babiše zařadil na 913. místo světových miliardářů s odhadovaným majetkem 1,4 miliardy dolarů (asi 27 miliard Kč).

Boj o minulost půjde k soudu

„Nebyl jsem agentem StB a svazek o spolupráci jsem nepodepsal. Pracovníci StB mě pouze několikrát kontaktovali kvůli mému zaměstnání v podnicích zahraničního obchodu, konkrétně jim šlo o dovoz syrských fosfátů,“ uvedl na začátku roku Andrej Babiš na obranu proti svazku, podle něhož byl před revolucí důvěrníkem tajné policie a později i agentem StB. Jelikož tento spis archivuje slovenský Ústav paměti národa, žene Babiš tuto investici před soud.

„První líčení je naplánováno na červen,“ potvrdil Lidovým novinám šéf chemicko-potravinářské skupiny Agrofert Babiš s tím, že se chce u soudu domoci verdiktu, že československé komunistické Státní bezpečnosti nepodepsal akt spolupráce. „Žádné odškodnění nepotřebuji, ani nechci. Jde mi jen o pravdu, která se u soudu jednoznačně prokáže,“ uvedl šéf Agrofertu.

Slovenská justice podle LN už v minulosti opakovaně rozhodla, že osoby byly v některých případech v materiálech StB vedeny jako agenti neoprávněně. Babiš například tvrdí, že jeho advokáti procházeli svazek na Babišovu osobu a zjistili, že policista, který byl na něj nasazený, vykazoval občerstvení za schůzky i v době, kdy Babiš pobýval jako delegát PZO Petrimexu v Maroku.

 

(Zdroj: LN, ČTK)


Čtěte více:

Babiš: Nekecám a nelžu, ale mluvím asi blbě
02.08.2012 9:19
Předseda představenstva firmy Agrofert Holding Andrej Babiš je od stře...
Andrej Babiš chce vlastní regionální televizi, ČT prý ovládají politici a finanční skupiny
17.09.2012 10:07
Miliardář Andrej Babiš chystá další expanzi ve světě médií. Kromě novi...
Babišův Agrofert vstupuje na německý potravinářský trh, koupí řetězec pekáren Lieken
25.02.2013 15:03
Skupina Agrofert Holding tuzemského podnikatele Andreje Babiše koupí o...

Váš názor
  •  
    15.04.2013 11:11

    ale kokutci...troska pochopeni ironie nazoru na dalsiho zachrance nasi ekonomiky by bylo nasnade.... uz jich bylo tolik ze kazdy dalsi je vrele vitan... uraaaaaaaa
    OPTIMISTA
  •  
    15.04.2013 11:10

    Ten alespoň mluví pravdu a nezaštítuje se různými hesly.
    Homo
  •  
    15.04.2013 10:41

    huraaaaa...konecne se nasel zachrance CR...drzim pesti pane Andreji uráááááááááá
    Achjo...
    •  
      15.04.2013 11:07

      Máte pravdu. Uvěřit p. Babišovi, na to být OPTIMISTA nestačí.
      Achjo...
  • ...jako Agrofert
    15.04.2013 10:26

    a proto vám..., všem..., drobným... a vůbec lidovýmu póvlu... bych dal jen tolik, kolik uznám za vhodný (anebo kolik vyčísli můj znalec) !!!
    efendi
  •  
    15.04.2013 10:11

    huraaaaa...konecne se nasel zachrance CR...drzim pesti pane Andreji uráááááááááá
    OPTIMISTA
Aktuální komentáře
10.05.2025
10:06Víkendář: První měkké přistání v historii USA a nejhorší makroekonomická politika prezidenta v historii
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data