Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fed karty odkryl, investory to ale nenadchlo; S&P 500 -0,6 %

Fed karty odkryl, investory to ale nenadchlo; S&P 500 -0,6 %

21.08.2013 22:01, aktualizováno: 22.8. 7:54

Aktualizováno

Již od začátku května trápí trhy spekulace o tom, kdy začne Fed s omezováním kvantitativního uvolňování. Ani výstup z červencového jednání však spekulanty neujistil, kdy by k tomu mělo dojít. Podle něj jsou členové Fedu ve shodě, že k omezení by dojít mělo. Přesný termín se jim ale zatím stanovit nechce. Trhy nakonec tato zpráva uklidnila a po úvodním poklesu se postupně dostávaly do zisků. Den, jako na houpačce, ale završil pokles v úplném závěru obchodování, který spustil hlavní indexy zpět do červených čísel.

Po celý den se dařilo stavebním společnostem a developerům. Podle makrodat se totiž v červenci prodalo meziročně o 6,5 % více existujících domů. Index stavebních firem posílil o 0,5 % v čele se společnostmi Ventas, HCP a Prologis. Maloobchodník s domácími spotřebiči, Lowe, si mohl dovolit navýšení celoročního cíle poté, co dnes vykázal lepší výsledky. Akcie Lowe rostly, společnost totiž spoléhá, že dokáže vytěžit z oživujícího nemovitostního trhu maximum.

Nejrychleji se ze ztrát vymanily technologické společnosti. Z indexu DJIA byly nejsilnější akcie Microsoft (31,77 USD, 0,47%) a IBM (185,37 USD, 0,44%). Dále rostly také akcie Apple (503,93 USD, 0,57%). Garmin (40,6 USD, 5,59%), výrobce navigací, byl podpořen zvýšeným doporučením od analytiků Goldman Sachs (157,99 USD, -0,98%) a jeho akcie vedly celý index S&P 500. Ze sektorů se naopak zklamaly telekomunikace. Verizon (47,43 USD, -1,00%) Communication otestoval 200 denní klouzavý průměr a AT&T (33,58 USD, -0,86%) se dostalo na nejnižší hodnoty od ledna. Index DJIA nakonec uzavřel se ztrátou 0,7 %. Přes procento totiž klesaly akcie Hewlett-Packard (25,54 USD, -1,16%), Alcoa (7,86 USD, -1,75%) i Intel (22,2 USD, -1,43%).


Váš názor
  • Vždyt je to jasné
    21.08.2013 23:07

    Připustme že přestanou z EQ,no a za týden je bankrot USA.Oni prostě už přestat nemůžou a pojedou do uplného konce,co to půjde,budou tím platit hlupákům do té doby než prohlédne svět ten podvod
    prorok
Aktuální komentáře
06.05.2025
17:08Traders Talk: Rekordní akvizice Erste, zvláštní pohyby na ČEZ a akciová inspirace v USA
17:06Pokračování americké výjimečnosti?
17:02Británie a Indie uzavřely rozsáhlou dohodu o volném obchodu
16:52Negativní směr akcií se přenáší zpět na Wall Street  
16:31Šok v Německu: Merz se napoprvé nestal kancléřem, parlament to napravil ještě dnes
16:09Palantir Technologies (Investiční tipy): Lídra indexu S&P 500 doběhla realita (-13 %)  
14:59Pokud jednání s USA selžou, EU zavede cla za 100 miliard eur
14:29Kdo je Buffettův nástupce? Nenápadný Kanaďan je součástí Berkshire již 25 let
13:12FLASH: Merz utrpěl šokující porážku. Nezískal potřebné množství hlasů ke zvolení kancléřem
12:27Podpis nových Dukovan musí čekat. EDF i KHNP chystají právní kroky
11:25Damodaran: Investoři dopad cel na Apple přeceňují a nedoceňují jeho schopnost adaptovat se
11:21Čínské firmy obcházejí americká cla manipulací s fakturami, upozornil FT
11:04Výsledky FIXED: Obrat loni narostl, ale na ambiciózní půlmiliardový cíl nedosáhl
10:53Kam dál po strmém růstu? Akcie v Evropě míří dolů, americké futures také  
10:50Šindel: Dubnová inflace výrazně zpomalila, ovšem při stále silném růstu jádrové inflace
10:27Soudní pře kolem jaderného tendru: Nabídka KHNP je ve všech parametrech výhodnější, ať EDF zveřejní svou
9:19Rozbřesk: Fed půjde od zápasu k zápasu, aneb tvrdá americká data nejsou tak zlá
8:54Merz přichází na německou scénu, Fordu klesne zisk kvůli clům, americký berňák nestíhá a futures jsou smíšené  
6:09Trump jako budíček pro Evropu? Podcast MakroMixér s Alexandrem Hobzou, který se podílel na vzniku Draghiho zprávy
05.05.2025
17:41Setkání s analytikem a makléřem Patrie již zítra v Českých Budějovicích

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y