Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf Oberbank: Česko je vysoce atraktivní trh, plánujeme expanzi

Šéf Oberbank: Česko je vysoce atraktivní trh, plánujeme expanzi

23.08.2013 12:49
Autor: ČTK

Rakouská Oberbank chce v ČR dál expandovat, plánuje navýšit počet poboček v dalších dvou až třech letech na celkem 25, především v krajích. Na tiskové konferenci to dnes řekl generální ředitel Oberbank Franz Gasselsberger. 

"Česko je pro nás vysoce atraktivním trhem a chceme využít této doby, kdy jiní snižují počet poboček i personál, abychom my pronikli na trh a expandovali," uvedl Gasselsberger. 

Nové pobočky by banka chtěla otevřít v Praze, Jihlavě, Liberci, Olomouci nebo Karlových Varech. V letošním roce přibudou tři nové filiálky, na konci roku jich tak bude mít ústav 19. Banka využije při náborech toho, že jiné finanční ústavy propouštějí zaměstnance. 

"Čeká nás nejlepší rok na českém trhu," uvedl ředitel české pobočky Oberbank Robert Pokorný. Podle něj si společnost na expanzi chce vydělat vlastními výsledky. 

Oberbank má nyní téměř 13.000 privátních a 2400 firemních klientů v ČR. V letošním prvním pololetí získala 106 nových firemních klientů. V ČR se koncentruje na malé a střední podniky. 

Bankovní skupina Oberbank vykázala v prvním letošním poletí zisk po zdanění 1,7 miliardy korun (66 milionů eur), meziročně o 11 procent víc. Za dosaženými výsledky stojí podle banky vynikající úrokový výnos, příznivá míra rizika a solidní struktura nákladů. Spravovaná finanční aktiva klientů dosáhla výše 21,6 miliardy eur. Celkem skupina provozuje 155 filiálek.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.12.2025
9:27Víkendář: Krugman o americké ekonomice, demokracii a investicích do AI
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse
15:03Jan Bureš: Česká inflace klesá výrazněji, v hlavní roli opět potraviny

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data