Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské akcie zahájily týden růstem, v čele aerolinky, Air France +6 procenta

Evropské akcie zahájily týden růstem, v čele aerolinky, Air France +6 procenta

16.09.2013 17:45
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

V kladných hodnotách zakončily evropské akciové trhy první obchodní den týdne, když impulsem pro pozitivní sentiment bylo především oznámení Lawrence Summerse, že nebude kandidovat na post šéfa amerického Fedu. Tím se tak otevřela cesta pro Janet Yellenovou, jejíž kandidatura zvyšuje pravděpodobnost pokračování uvolněné měnové politiky.

Silný růst vykázaly akcie aerolinek, což je výsledek klidnější situace v Sýrii a následně klesající ceny ropy. Společnost Ryanair (6,2 EUR, 0,73%) zpevnila o 4 procenta, International Consolidated Airlines o 3,2 procenta a například EasyJet (13,33 GBP, 2,54%) o 2,5 procenta. Výrazně zpevnila i Air-France KLM, jejíž akcie přidaly 5,7 procenta, kde se navíc objevily zprávy o plánované redukci pracovních míst o 2500 až 3000.

Společnost Remy Cointreau zpevnila o 7 procenta, nejvíce z indexu Stoxx 600 v reakci na zprávy, že dodávky koňaku do Číny vzrostly v srpnu o 20,5 procenta, což navíc znamená první nárůst od ledna letošního roku.

 
Akcie Fresenius přidaly 2,6 procenta poté, co analytici Mainfirst zvýšili svoje doporučení. Důvodem je informace o koupi 43 nemocnic od firmy Rhoen-Klinikum za 3,07 mld. EUR s cílem vytvořit největší sít soukromých nemocnic.

Největší chemická společnost BASF (72,3 EUR, 3,60%) zpevnila o 3,7 procenta poté, co analytici JPMorgan (53,24 USD, 1,23%) a Kepler Cheuvreux prohlásili, že firma se zajímá o případné akvizice.

Celoevropský Euro Stoxx 50 zpevnil stejně jako francouzský CAC 40 o 0,9 procenta, britský FTSE 100 o 0,6 procenta a německý DAX o 1,1 procenta.


Čtěte více:

Favorit na nahrazení Bernankeho v čele Fedu stahuje kandidaturu. Dolar ztrácí, burzy silně rostou
16.09.2013 8:43
Bývalý šéf ekonomických poradců Bílého domu Lawrence Summers, který by...
Srpnový pokles inflace v eurozóně potvrzen, jádrový index drží tempo
16.09.2013 11:16
V souladu s předběžnými čísly dnes Eurostat oznámil, že míra inflace v...
Růst průmyslu v USA splnil očekávání, v hlavní roli auta
16.09.2013 15:33
Průmyslová výroba ve Spojených státech za srpen vykázala po delší době...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
13:50ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
13:25Zlato letos padá, přitom ještě nedávno připomínalo technologické akcie  
12:52Alphabet chce získat na další investice do AI až 80 miliard dolarů. Zapojí se i Berkshire Hathaway
11:47Nejrizikovější tech akcie letí vzhůru. Analytici radí: vyberte zisky  
11:36Inflace v eurozóně překonala tři procenta. ECB je pod tlakem zvýšit sazby  
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  
01.06.2026
17:06Írán ukončuje jednání s USA a slibuje úplně zablokovat Hormuz. Ropa prudce zdražuje
16:41PODCAST Týdenní výhled: Nvidia cítí příležitost v PC odvětví, obrat na softwaru  
16:25ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě dividendy
15:56ČEZ vyplatí dividendu 42 Kč na akcii. Protinávrh vyšší dividendy neprošel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa