Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Švýcarsko podepsalo úmluvu OECD o spoluprácí v daních

    Švýcarsko podepsalo úmluvu OECD o spoluprácí v daních

    15.10.2013 19:27
    Autor: ČTK

    Švýcarská vláda dnes podepsala mezinárodní úmluvu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) o mezinárodní spolupráci v daňových záležitostech. Švýcarsko se tak stalo 58. signatářskou zemí této úmluvy. Země tímto krokem dál podkopává jeden z pilířů svého bankovního tajemství, na jehož omezení vyvíjí Evropská unie a Spojené státy čím dál silnější tlak. 

    Úmluva OECD zavazuje daňové úřady členských zemí ke vzájemné výměně informací o daňových poplatnících. Cílem je bránit daňovým únikům. Švýcarsko však nehodlá poskytovat daňové informace automaticky, ale pouze na požádání jiných členů úmluvy v konkrétních případech. 

    Podpis úmluvy je jedním z kroků, které by měly zabránit, aby Švýcarsko figurovalo na seznamu zemí, které podle OECD v boji proti daňovým únikům nespolupracují s jinými. Dohodu musí ještě ratifikovat parlament, což může podle agentury Reuters trvat až rok a půl. O konečném přijetí či nepřijetí dohody může rozhodnout až referendum. 

    OECD přiznává, že její úmluva není z hlediska snahy o automatické sdílení daňových informací moc k užitku. Organizace má v úmyslu prosadit v rámci skupiny G20, tedy mezi největšími ekonomikami světa, aby se zavázaly k prohloubení automatického přístupu k daňovým informacím.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data