Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Spojené státy zahájily antidumpingové řízení proti dovozu české oceli

Spojené státy zahájily antidumpingové řízení proti dovozu české oceli

01.11.2013 11:26, aktualizováno: 1.11. 11:45
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Americké ministerstvo obchodu zahájilo antidumpingové řízení proti dovozu speciální oceli ze sedmi států včetně České republiky. Oznámil to specializovaný server SteelOrbis s odvoláním na oficiální zprávu ze závěru minulého týdne. Řízení se týká elektrooceli s orientovanou strukturou, které se využívá například při výrobě plechů pro transformátory. Kromě Česka americké úřady zahájily antidumpingové řízení i proti vývozcům z Číny, Německa, Japonska, Jižní Koreje, Polska a Ruska. 
 
Dumpingové rozpětí vyvážené oceli, tedy rozdíl mezi vývozní cenou a běžnou hodnotou zboží v zemi výrobce, se podle amerického ministerstva v případě České republiky pohybuje v rozmezí zhruba 68 až 235 procent. V sousedním Polsku je toto rozpětí 56,69 až 99,51 procenta, u německé oceli 38,54 procenta až 241,91 procenta, zatímco v Číně je podle amerických úřadů tato přirážka fixních 159,21 procenta.
 
Podnět k zahájení antidumpingového řízení podaly americké firmy AK Steel Corporation, Allegheny Ludlum LLC a United Steelworkers, uvedlo na svých webových stránkách ministerstvo obchodu USA. Hodnota dovozu tohoto druhu oceli z České republiky do USA dosáhla loni podle ministerstva částky 7,7 milionu dolarů, zatímco v případě Polska to bylo 10,3 mil. USD, u Číny to bylo 1,2 milionu dolarů, z Německa pocházela komodita za 5,1 mil. USD, z Japonska za 38,2 mil. USD, z Koreje za 11,1 mil. USD a z Ruska za rovných 10 mil. USD
 
Antidumpingovým řízením se bude zabývat americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC), která se má na prvním zasedání v této kauze sejít do 20. listopadu. V případě, že ITC dojde k závěru, že existují důvěryhodné indikace, že dovoz zmíněné oceli z výše vyjmenovaných zemí vyvolal americkému průmyslu materiální škody, měla by ještě v prosinci letošního roku předběžně rozhodnout o kompenzaci. Předběžný verdikt antidumpingový verdikt by potom měla vynést v březnu příštího roku, finální následně až v červenci 2014. V případě, že výsledek prvotního šetření bude negativní, bude řízení ukončeno.

(Zdroj: SteelOrbis, ČTK, ITC)


Čtěte více:

Oceli se v Evropě dařit nezačne ještě aspoň rok, varuje Moody’s. Významní odběratelé uhlí nevěří v návrat předkrizového boomu
10.06.2013 16:55
Evropští oceláři, kteří platí za největší odběratele koksovatelného uh...
Belgie zachraňuje ztrátové ocelárny ruského miliardáře. Chce zabránit propouštění
01.10.2013 12:18
Hutnický a ocelářský průmysl v Evropě prochází těžkou krizí, na níž s...
Evraz zavírá ocelárnu v USA. Nezvládá konkurovat levnému čínskému dovozu
15.10.2013 16:23
Ruský ocelářský gigant Evraz trápí ztrátové zahraniční provozy, které ...
Produkce ocelárny Evraz klesla kvůli slabé poptávce
18.10.2013 11:33
Největší ruská ocelárna Evraz ve třetím čtvrtletí kvůli slabé poptávce...
Železná ruda v opratích býků motorem růstu těžebního giganta BHP Billiton (+3 %). Produkce uhlí také nad odhady
22.10.2013 11:48
Největší těžař světa BHP Billiton (19,29 GBP, 2,94%) dnes zvýšil výhle...

Váš názor
  • USA zahájily řízení proti České oceli
    01.11.2013 21:08

    Další ukázka masážovaní českých mozků. Původní zpráva pojednává o řízení proti dovozu oceli a jedním z mnoha má být i Česká Republika. Ovšem pisálkové Patrije to prezentují jako sankce proti Česku. Zase se nás ty zlý Amíci bojí a šikanují nás. Něco podobného jsme tady měli, když se psalo o mandelince bramborové :o)) Nemohu se ani dočkat zprávy že včera v noci upadlo několik našich občanů a jedním z nich byl i náš tolik oblíbenýprezident. Švejk hadr.
    xxx
Aktuální komentáře
16.01.2026
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
17:05Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  
17:11Překlápění cyklu
16:45ČEZ, a.s.: Skupina ČEZ dokončila akvizici společnosti Gas Distribution
15:59Boston Scientific koupí za 14,5 miliardy dolarů technologickou firmu Penumbra
15:55Miran: Fed se stále pohybuje výrazně nad neutrálními sazbami a k tomu není důvod

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m