Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf Zepteru: Přímý prodej doplácí na kampaň proti

Šéf Zepteru: Přímý prodej doplácí na kampaň proti "šmejdům"

05.11.2013 20:15
Autor: ČTK

Firmy působící v přímém prodeji doplácejí na kampaň proti "šmejdům" a letos se potýkají s propadem tržeb. Společnosti Zepter kvůli kampani v prvním pololetí klesly tržby meziročně o víc než 30 procent, v posledních měsících ale obrat opět roste. Firma se potýká i s nezájmem lidí o pozice prodejců. V rozhovoru pro ČTK to řekl generální ředitel společnosti Zepter Michal Jílek. 

"Poklesy tržeb jsou v řádu desítek procent u všech společností přímého prodeje. Ty menší společnosti mají existenční problémy, některé zkrachovaly. Z dlouhodobého hlediska si myslím, že je to dobře, protože se oddělí kvalita od neprofesionality. V posledních třech měsících se zájem o naše výrobky opět zvedá," uvedl Jílek. 

Společnost od letošního roku změnila přístup v případech žádostí o odstoupení od kupních smluv. "Akceptujeme žádost o zrušení jakékoli kupní smlouvy, sepsané kdekoli, do 14 dnů," uvedl Jílek. Podíl zákazníků, kteří od smluv chtějí odstoupit, se dlouhodobě pohybuje na úrovni 3,8 procenta. Nespokojení zákazníci se podle Jílka v poslední době důrazněji domáhají svých práv, řada případů prezentovaná v médiích ale podle něj neodpovídá realitě. 

Společnost také zaktualizovala etický kodex pro prodejce a více kontroluje jeho dodržování. Prezentace zboží provádí již jen ve svých vlastních obchodních pobočkách, omezila také prodejní akce v jiných než vlastních prostorách, například v restauracích. Třetinu výrobků Zepter tvoří domácí prezentace, 31 procent se prodá na festivalech a 36 procent na regionálních obchodních místech. 

Zepter International je celosvětový výrobce, prodejce a distributor spotřebního zboží pro zdravý životní styl. Zboží prodává formou osobního prodeje, který zajišťuje více než 130.000 obchodních reprezentantů a také v síti maloobchodních prodejen. Firma působí ve více než 40 zemích. V ČR pro Zepter pracuje kolem 1000 prodejců, firma má 66 regionálních poboček.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
12:21OpenAI, Google a Anthropic se spojují proti čínským kopiím svých AI modelů
11:40Akcie se dopoledne vydávají vzhůru bez ohledu na další Trumpovo ultimátum  
11:37Samsung rozdrtil odhady. Provozní zisk za první čtvrtletí je vyšší než za celý loňský rok
10:34Jeden z nových akciových normálů
10:25Pershing Square chce koupit Universal Music se štědrou prémii. Může ale narazit na odpor Bollorého
10:07Maloobchodní tržby v únoru vzrostly. Jaké šrámy zanechá íránský šok na spotřebě domácností?
9:59Meziroční inflace v březnu zrychlila na 1,9 procenta, vyplývá z odhadu ČSÚ
9:51Maloobchodní tržby v Česku v únoru zpomalily meziroční růst na 4,1 procenta
9:15Šéf IEA: Válka na Blízkém východě nastartuje růst obnovitelných zdrojů
9:12Rozbřesk: Inflace v potravinách bude vyšší zejména v roce 2027, růst cen koruně nepomůže
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
8:49CSG hrozí žalobou Kofingu, Trumpovy výhrůžky zvedají ceny ropy a americké pojišťovny slaví  
6:06PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
06.04.2026
22:00S&P 500 rostl čtvrtým dnem v řadě; čeká se na Trumpovo ultimátum  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m