Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ceny domů v USA v listopadu vzrostly nejvíce za téměř osm let

Ceny domů v USA v listopadu vzrostly nejvíce za téměř osm let

28.01.2014 16:28
Autor: Redakce, Patria.cz

Ceny rodinných domů ve Spojených státech v listopadu meziročně vzrostly o 13,7 procenta, což znamená nejsilnější růst od února roku 2006, ukázal index cen domů S&P/Case-Shiller. Meziměsíčně ceny vzrostly o 0,88 %. Očekávání bylo nastaveno na 13,8 % a 0,8 %.

Americký trh s bydlením, jehož krach vyvolal hypoteční a poté i finanční krizi, se nyní postupně zotavuje. Na oživování poptávky po obytných nemovitostech se výrazně podílí zlepšující se podmínky na trhu práce spolu s krajně uvolněnou měnovou politikou americké centrální banky (Fed).

Americké ministerstvo obchodu tento týden oznámilo, že prodej nových rodinných domů v USA loni vzrostl o 16,4 procenta na 428.000. Dostal se tak nejvýše od roku 2008.

Hospodářský růst v USA v loňském třetím čtvrtletí zrychlil na 4,1 procenta z 2,5 procenta v předchozích třech měsících. Míra nezaměstnanosti v prosinci klesla na 6,7 procenta, a dostala se tak nejníže od října 2008.

(Zdroj: Bloomberg, Reuters, čtk)


Váš názor
  •  
    29.01.2014 7:45

    postupne zpamatovav?? co to je tak vyrazny rocni narust....tak nejaka papirova chatrc tak vyrazne vzoste a vlastnik ma pocit jak je bohaty.....odporna financni mafie..... jsem zvedav kdy sigr Singer bude spokojen jak zase nesmyslne porostou panelakove byty, hlavne, ze vi, co je levne a co ne
    abc
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data