Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
V představenstvu Telefóniky CR nahradili lidé za PPF zástupce španělské Telefóniky

V představenstvu Telefóniky CR nahradili lidé za PPF zástupce španělské Telefóniky

30.1.2014 17:41
Autor: Redakce, Patria Online

Dozorčí rada české Telefóniky CR provedla změny v představenstvu. Zástupce bývalého nejsilnějšího akcionáře, španělské Telefóniky SA, nahrazují nominovaní členové za PPF.

Telefónica CR oznámila, že z postu v člena představenstva a prvního místopředsedy představenstva rezignoval finanční ředitel české Telefóniky David Melcon Sanchez-Friera. Dále byla oznámena rezignace dalších dvou členů představenstva Jakuba Chytila a Ramiro Lafargy Brollo. Dozorčí rada do představenstva naopak nominovala a zvolila Martina Vlčka a Michala Frankla. Frankl byl již dříve (2003) za Mlynáře jako ministra informatiky nominován do vedení Českého Telecomu.

Všechny změny jsou platné efektivně k 31. lednu roku 2014.

28. ledna byla oznámena první vlna změn v dozorčí radě, kdy na funkci první místopředsedkyně rezignovala Maria Pilar López a členové Antonio Manuel Ledesma Santiago a Ivan Varela Sanchez. Místo nich byli kooptování Martin Štefunko (ředitel divize investic PPF), Vladimír Mlynář (PR a vztahy s veřejným sektorem PPF) a Ladislav Bartoníček (mj. Generali PPF Holding a 0,53% akcionář PPF).

Tyto změny jsou platné k 29. lednu 2014.

29. ledna 2014 pak Telefónica CR informovala, že z dozorčí rady rezignovala její předsedkyně María Eva Castillo Sanz a členové Jesús Pérez de Uriguen a Francisco de Borja de Nicolás Benito. Následně byl předsedou dozorčí rady zvolen Martin Štefunko a prvním místo předsedou Ladislav Bartoníček. Tyto změny jsou platné k 30. lednu 2014.

Ve všech případech jde o důsledek převzetí kontroly na Telefónikou CR z rukou Telefóniky SA skupinou PPF.


Váš názor
  • Chtělo by to nový vítr
    31.1.2014 9:44

    Už by bylo ny čase změnit politiku firmy. Letitý moloch se stále chová k zákazníkům nehezky. Byl jsem u kyslíku (dříve telekom atd) přes dvacet let a nechal tam stovky tisíc (mnohdy za nefungující a nevypověditelné služby CDMA atd). Teď jsem u konkurence za polovinu. Naposledy jsem rušil internet a paní mi stále omílala, že běžná cena netu ADSL 8 MB je 750,-Kč. Mně se to jako běžná cena na rok 2014 nezdálo a tak jsem konečně odešel. Každý rok jsem se musel dohadovat jako na rinku o ceně a když jsem opomněl zavolat hned tam práskli nějakou nesmyslnou cenu. Nechali si utéct tisíce uživatelů od pevných linek a služby se nijak nelepší (ohledně cen služeb). Teď odcházím s poslední službou ( byly tam 4 mobily, pevná a net). Výpověďní lhůta měsíc od 1. takže mně ještě na poslední chvíli za moji věrnost oškubou o litr.
    karel777
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data