Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
O2 kupuje Gorilu

O2 kupuje Gorilu

08.07.2014 12:08
Autor: Redakce, Patria.cz

Společnost O2 převezme virtuálního operátora pro mladé Gorila mobil. Operátor O2 se v rámci své nové obchodní strategie rozhodl začlenit Gorila Mobil přímo do nabídky O2.

Gorila mobil vsadil na inovativní koncept - zaměření na mladé lidi, internet v mobilu, neformální přístup, originální komunikaci - a uspěl. Za tři měsíce od spuštění distribuoval více než 50 000 SIM karet. Nyní virtuálního operátora od jeho zakladatelů přebírá O2.

Zakladateli Gorila mobil byli Lukáš Janoušek, Roman Nováček, Pavel Turek a Petr Staněk. Dodavatelem špičkových služeb mobilní sítě právě O2 a strategickým investorem skupina Unimex Group ovládaná miliardářem Jiřím Šimáně.

"Byli jsme překvapeni, jak rychle se značka na trhu uchytila. Celému týmu patří obrovské poděkování, bez něj by se tento úspěch nemohl nikdy uskutečnit," říká Lukáš Janoušek, CEO Gorila mobil a dodává: "Volba O2 jako domovského operátora se ukázala jako správná, protože se svojí expertizou a špičkovými technologiemi je zárukou skvělých služeb pro zákazníky Gorila mobil."

"Oceňujeme, co se týmu Gorila mobil podařilo za tak krátkou dobu vybudovat a věříme, že toto je pouze začátek úspěšné spolupráce na dalších projektech," říká Tomáš Budník, Generální ředitel O2 Czech Republic.

Gorila Mobil je virtuální operátor typu "branded reseller". To znamená, že zákazníci již nyní mají uzavřenu smlouvu se společností O2 Czech Republic - stávající smluvní podmínky pro ně tak zůstanávají v platnosti. Zákazníci budou dále využívat kanály zákaznické péče, na které jsou zvyklí. Koupí společnosti Gorila O2 expanduje na silně konkurenční trh mobilních operátorů, kterých je v současnosti okolo 60.

Zdroj: O2 CR


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.05.2026
22:49Nvidia svými výsledky nezklamala a dodala i silný výhled. Výrazně zvyšuje dividendu
22:04Americké akciové indexy posilují před výsledky Nvidie  
17:18Mimořádně silný růst americké ekonomiky v letošním roce?
16:56PPF vykázala loni čistý zisk 16,8 miliardy Kč, jde o meziroční pokles o 78%
15:13Dalio: Vzniká určitý systém čínského tributu, investuje se pro celý život
13:17Česko premiantem v Evropě, inflace byla v dubnu třetí nejnižší
13:08Bude trhy stále více ovlivňovat inflace a dluhové tlaky?
12:33ČEZ vydal zelené dluhopisy za 18,25 miliardy korun
11:04Stávka v Samsungu ohrožuje globální dodávky pamětí i HDP Jižní Koreje
10:50Obnoví Nvidia AI rally? A jak jestřábí je Fed? Trhy jsou dopoledne opatrné  
9:49EU se předběžně dohodla na legislativě, která má završit obchodní dohodu s USA
9:26Loňský rok M&T 1997 ovlivnila slabá stavební aktivita, první kvartál 2026 naznačuje obrat
9:22CSG oznámila silná čísla, akcie rostou o více než sedm procent
9:17Rozbřesk: Co může rychlý růst tržních výnosů a sazeb znamenat pro refixace hypoték?
8:50ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - ČEZ stanovil cenu emise zelených dluhopisů
5:59Trump v prvním kvartálu zobchodoval s akciemi „Magnificent Seven“ více než 50 milionů dolarů
19.05.2026
22:02Wall Street zpomalila: technologie se ocitly pod tlakem, trh řeší sazby a valuace společností  
17:14Akcie a rostoucí výnosy dluhopisů
15:09GEVORKYAN po výsledcích: Loď se otáčí. Růst potáhne obrana, Itálie a efekt dokončených investic
13:27Preview Nvidie: trh má vysoká očekávání, tržby by se měly blížit 80 miliardám dolarů  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Počet nově zahájených staveb