Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wells Fargo vyhlásilo výsledky - EPS 1,01 USD; výnosy +2,18 % nad očekáváním

Wells Fargo vyhlásilo výsledky - EPS 1,01 USD; výnosy +2,18 % nad očekáváním

11.07.2014 14:13, aktualizováno: 11.7. 14:53
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Aktualizováno

Akcie Wells Fargo otevřely jako první z bank letošní letní výsledkovou sezónu za druhé čtvrtletí mezi velkými bankami. V následujícím týdnu budou pokračovat další.

Wells Fargo oznámila čistý příjem ve výši 5,7 mld. USD neboli čistý zisk na jednu akcii (EPS) ve výši 1,01 USD, v minulém čtvrtletní byl zisk na akcii (EPS) 1,05 USD. Čistý příjem tak vzrostl proti druhému čtvrtletí o 4 % proti Q2 2013.

Výnosy byly také vyšší, na úrovni 21,3 mld. USD a překonávají očekávání o 2,18 % (konsensus 20,8 mld. USD). „Naše silné výsledky ve druhém čtvrtletí reflektují benefity, které přináší náš diverzifikovaný obchodní model, a náš dlouhodobý fokus na uspokojení potřeb našich zákazníků,“ nechal se slyšel CEO společnosti John Stumf.

Díky skvělé orientaci na zákazníka se tak společnosti podařilo prohloubit vztah klientem a díky tomu navýšit úvěry (na 828,9 mld. USD; +4 %) i deposita (na 1 100 mld. USD; růst +9 %). Čísla podporují úvahy o všeobecném zotavení americké ekonomiky hlavně v oblasti stavebnictví právě díky silným úvěrům. Po sedmnácté nebylo zklamáno očekávání analytiků a společnosti se podařilo protáhnout tuto dlouhou šňůru dobrých výsledků.

wells_graf

V 2Q14 posílila banka rezervy o 217 mil. USD, což představuje 67procentní meziroční pokles. Čisté odpisy/oprávky ovšem dosáhly objemu 717 mil. USD, 500 mil. USD rozdíl vykrylo rozpuštění dříve vytvořených rezerv. Vyšší úrokové sazby doléhají i nadále na refinancování hypoték. Příjmy z hypotečního segmentu tak klesly meziročně o 39 % na 1,7 mld. USD. Čistá úroková marže překvapivě rovněž mírně poklesla, a to o 5 bps na 3,15 %.

Dvanáctiměsíční cílová cena je nastavena na 53,7 USD za jednu akcii. Jednoletá výkonnost akcie je nyní na úrovni 27,2 %. Podle 47,5 % všech analytiků, kteří hodnotili společnost, by investoři měli nakoupit akcie. Dalších 47,5 % analytiků doporučuje držet a dva 5 % prodat. Společnost se nyní obchoduje v pre-marketu (v předobchodní části) okolo 51,70 USD za akcii.

V současné době je upravené P/E ratio na úrovni 12,79, P/S ratio 3,14 a dividendový výnos za posledních 12 měsíců 2,41 %. Plánovaná dividenda za druhé čtvrtletí je nastavena na 35 centů na jednu akcii. ROA 1,47 % a ROE 13,4 %.


Čtěte více:

Wells Fargo – výsledky na 1Q14: nárůst zisku o 14 %
11.04.2014 14:27
Největší poskytovatel úvěrů na bydlení v USA - banka Wells Fargo - zve...
Morgan Stanley - Výsledky za 1Q14: zisk i výnosy nad očekáváními
17.04.2014 12:56
Největší světový broker Morgan Stanley zveřejnil výsledky za první tři...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.06.2026
22:01Akcie klesly kvůli napětí mezi USA a Íránem, ropa opět posílila  
17:01Americká polarizace
15:24Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
15:18Inflace v zámoří za květen zrychlila, ale nepřekvapila  
14:07Státy vydávají dluhopisy rekordním tempem. Výnosy se vrací na úrovně z roku 2008  
12:20Brzdou jsou pro ekonomiku dražší nemovitosti. Proč?
12:03ČEZ vybuduje na Orlické přehradě velkou přečerpávací elektrárnu
11:32Technologie zůstávají pod tlakem před rizikovým inflačním reportem  
11:19ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:31ASML na maximech, ale s otazníky: valuace vůči konkurenci je nejnižší za několik let  
10:11Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta, potvrdil ČSÚ
10:10UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
8:50Rozbřesk: Paradoxy tuzemského trhu práce
8:37USA provedly odvetné údery na Írán, trh čeká na americkou inflaci. Evropa otevře v plusu  
6:04Siegel: Fed nechce zopakovat svou předchozí inflační chybu
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y