Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie v Moskvě jsou

Akcie v Moskvě jsou "oslabené"; je čas vyrazit na nákup?

06.08.2014 16:50
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Ve světle geopolitických půtek státníků je téměř nemyslitelné podívat se na celou věc s klidnou hlavou akciového obchodníka. My se o to pokusíme - politiky nechme politikařit, my pojďme vydělávat peníze.

micex
Díky geopolitickému tření propadly akcie na ruském indexu MICEX za posledních několik týdnů na zajímavé úrovně. Například Sberbank za jeden měsíc ztratila přes 17 %, za posledního půl roku dokonce přes 26 %. Gazprom ztratil za šest měsíců okolo deseti procent, zhruba stejně oslabil také Novatek anebo Rosněfť. Podobně si vedla i VTB Bank, která oslabila za šest měsíců o více jak 11 procent. Někteří experti očekávají, že napětí bude dále eskalovat a to může poslat akcie ještě níže. Proto se možná může vyplatit ještě chvíli vyčkat. Ale informace nezaškodí. Představme si tedy v rychlosti nejvíce oslabující akcie.

Gazprom – společnost operuje v sektoru energií. Patří mezi velké producenty ropy a zároveň výrobce elektřiny. Společnost se také zabývá průzkumem ložisek plynu, jeho dopravou, zpracováním a prodejem plynu stejně tak jako elektrické energie a tepla.

Rosněfť – společnost, specializující se na průzkum a produkci ropy a zemního plynu. Společnost dále zajišťuje rafinaci, dopravu a samotný prodej svých produktů.

Sberbank – je komerční banka, provozující byznys jak v segmentu retail tak corporate. Poskytuje služby od vkladů, přes šeky a směnky, až po měnové operace a speciální služby. Banka operuje prostřednictvím rozsáhlé sítě poboček a dalších spolupracujících subjektů napříč Ruskem, Ukrajinou, Běloruskem, Německem, Kazachstánem, Indií a dalšími zeměmi. Většinový podíl byl donedávna vlastněn centrální bankou Ruska.

Novatek – je nezávislý producent zemního plynu, k hlavnímu byznysu společnosti patří průzkum nalezišť, samotné dobývání, transport, skladování a prodej zemního plynu a dalších zkapalněných uhlovodíků. Hlavní příjmy společnosti generují naleziště na západě Sibiře. Společnost své produkty prodává jak na domácím trhu tak na zahraničních – mezi největší odběratele patří USA, Čína, Brazílie a Evropské země. V roce 2013 založila firma dceřinou společnost v Singapuru.

VTB Bank – jedná se o banku založenou v Rusku, která se zabývá poskytováním běžných služeb jak korporátnímu tak retailovému segmentu klientů. Navíc pomáhá svým klientům s importem a exportem, měnovými operacemi a obchody s deriváty. Na konci roku 2013 banka dokončila akvizici banky TransKreditBank a tak operuje na ruském území a v dalších dvaceti zemích.

micex_akcie

Zdroj: Reuters

 


Čtěte více:

Putin posílí ruskou vojenskou moc v reakci na aktivizaci NATO
22.07.2014 15:18
Rusko musí posílit svou vojenskou moc v reakci na aktivizaci NATO ve v...
Putin nemůže vyhrát
24.07.2014 17:49
Ruský prezident Vladimír Putin musí nyní učinit těžká rozhodnutí. Prav...
Evropa je bezbranná proti útlumu i Putinovi
04.08.2014 18:00
Ekonomické oživení v Evropě se zastavilo. Vedení eurozóny sázelo na to...
Víkendář: Trhy hýbe neviditelná ruka hormonů, Putin celé Ukrajině vlastně pomáhá
02.08.2014 10:00
Evropu konflikt nemine, Putin Ukrajině vlastně pomůžeVývoj na Ukrajině...
Ruská intervence? Možná jsme blíže, než se zdá, naznačil Tusk
06.08.2014 13:12
Polský premiér Donald Tusk řekl, že nebezpečí přímé intervence ruskou ...
Stín ruských sankcí a výprodeje středoevropských měn
06.08.2014 16:10
Premiér Donald Tusk dnes před polednem prohlásil, že má informaci, kte...

Váš názor
 •  
  06.08.2014 21:46

  Kupovat dnes ruský akcie je jako kupovat NWR :-)
  qwer
 •  
  06.08.2014 21:01

  V polovině finanční krize jste doporučovali nakupovat Orco, že prý je levné. Že je něco levné neznamená, že to nemůže být ještě levnější.
  Hans
  •  
   06.08.2014 21:49

   Většinou je to tak, že když je něco levné, tak časem je to pak ještě levnější. Pokud teď rusáci vlítnou na Ukrajinu, dají se očekávat sankce proti Rusku v daleko širším rozsahu než jsou dnes. A pak bude každá ruská akcie zadarmo drahá :-)
   qwer
 •  
  06.08.2014 17:00

  Gazprom mě zajímá.
  Velkamedvědice
  •  
   06.08.2014 17:05

   zmrde ruskej :-)))))))
   Jesse
   •  
    06.08.2014 17:06

    Tak to prasklo o)
    Velkamedvědice
    •  
     06.08.2014 17:08

     Každý kdo investuje do ruských papírů, podporuje Kreml !! ehm:-))
     Jesse
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data