Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Japonský státní penzijní fond zvažuje navýšit alokaci do akcií, Nikkei +0,48%

Japonský státní penzijní fond zvažuje navýšit alokaci do akcií, Nikkei +0,48%

07.08.2014 8:52
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Asijské burzy končí předposlední obchodní den tohoto týdne na smíšené notě s tím, jak investoři zvažují dopad posledního vývoje v Rusku. Moskva se včera večer nechala slyšet, že výrazně omezí či zcela zakáže dovoz zemědělských produktů ze zemí, které na Rusko uvalily hospodářské sankce. Import drůbeže ze Spojených států již ustal a nyní jsou na řadě zejména ovoce a zelenina ze zemí EU. Pozornost investorů se však také upírá na dnešní a zítřejší zasedání hlavních centrálních bank – krátce po poledni se dozvíme výsledek zasedání Bank of England, o něco málo později pak přijde rozhodnutí ECB.

Index Nikkei 225 tak dnešní den uzavřel se ziskem 0,48%, Hang Seng je -0,66% australský ASX200 je téměř beze změny. Shanghai Composite klesá o 0,94%, korejský KOSPI je -0,3%.

Japonský benchmark Nikkei dnes prolomil smolnou sérii, odpoutal se od měsíčního dna a podařilo se mu po pěti dnech konečně posílit. Hlavním důvodem je zejména informace agentury Reuters, že tamní státní penzijní fond zvažuje zvýšit alokaci do domácích akciových titulů. Akcie Renesas Electronics poskočily o 4% po oznámení, že provozní zisk za období duben-červen vzrostl trojnásobně. Square Enix Holdings posiluje o 12% poté, co firma zvýšila odhady hospodaření. Softbank posiluje o procento a koriguje tak téměř tříprocentní propad v předchozí seanci po zprávě CEO Masayoshi Sana, že firma ustupuje od strategie agresivních akvizic.

Akcie v Šanghaji poklesly o 0,8% a oslabují již třetí den v řadě, juan je naopak na čtyřměsíčním maximu. Nedaří se nemovitostním developerům – Gemdale klesá o 1,6% a Vanke je -0,4% s tím, jak rostou obavy investorů z toho, že růst nemovitostního sektoru zdaleka nebude tak silný, jak se očekává. V Hong Kongu oslabují akcie Standard Chartered (12,08 GBP, -0,70%) (-0,3%) poté, co banka oznámila 20%ní pokles zisku.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.04.2026
14:49EPH Financing CZ, a.s.: EPH oznamuje úspěšné založení TTEP
14:42Adidas překonal očekávání, akcie výrazně posilují
14:01Neoslnivé výsledky Robinhoodu: téměř všechny divize zaostaly za očekáváním  
13:00ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:42Příliš nonšalantní trhy, nebo nástup na jedno z nejlepších akciových období našich životů?
11:57Akcie převážně červené. Ropa míří k 115 dolarům, na programu big tech a Fed  
10:36MakroMixér: Energetické trhy nejsou v panice, bezemisní zdroje tlačí ceny dolů. Pavel Řežábek o plynu, elektřině a konci uhlí
10:16Největší švýcarská banka UBS prudce zvýšila čtvrtletní zisk
9:57Kone kupuje TK Elevator, vznikne největší výrobce výtahů na světě
9:50Začátek roku byl pro Mercedes méně špatný, než se čekalo. Věří v obrat ve druhé polovině roku
9:00mmcité ve čtvrtém kvartále zrychlila růst, tržby vzrostly o 23 procent
8:53Rozbřesk: Ropný kartel slábne, koruna zpět v letargii
8:49Trhy vyčkávají na sazby Fedu a big tech, SAE opouštějí OPEC a futures jsou smíšené  
8:45ČEZ, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
6:00Preview Erste: Začátek nové kapitoly ziskovosti skupiny?  
28.04.2026
22:03Wall Street pod tlakem: technologie brzdí trh, pochybnosti k AI sílí  
17:19Jaký dopad by mohla mít umělá inteligence na dolar?
15:34OpenAI nesplnila dílčí cíle a stáhla dolů akcie svých partnerů
15:14Preview KB: Očekáváme pokles čistého zisku o 5,7 procenta  
15:09Spojené arabské emiráty opouštějí OPEC

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba