Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Tokio a Sydney na týdenních maximech, naopak Čína dnes klesá...

    Tokio a Sydney na týdenních maximech, naopak Čína dnes klesá...

    14.08.2014 8:48
    Autor: Petr Žabža, Patria Online

    Velká většina asijských burz v předposlední obchodní den tohoto týdne obchoduje na silnější notě a následuje tak příkladu včerejší seance na Wall Street. Akcie v Tokiu a v Sydney jsou na týdenních maximech, naopak čínské burzy oslabují a prodlužují tak sérii poklesu na dva dny v řadě. Americké akcie včera skončily o půl procenta až jeden procentní bod výše, tažené zejména sektory jako technologie, letecké společnosti či biotechnologie. Zklamání naopak přinesly údaje o maloobchodních prodejích za měsíc červenec, kdy pokles vykázaly zejména položky jako nákupy automobilů, nábytku, elektroniky a domácího zařízení.

    Z pohledu geopolitiky včerejšek nic moc nového nepřinesl. Kyjev označil vypravení ruského humanitárního konvoje za akt cynismu, sloužícího zejména proruským separatistům a uvedl, že kamiony s humanitární pomocí nedostanou povolení ke vstupu do země. Izrael se dohodl se zástupci Palestiny na prodloužení příměří o dalších pět dní ve snaze dosáhnout dlouhodobějšího mírového řešení.
    Index Nikkei 225 tak dnešní den uzavřel růstem o 0,71%, Hang Seng je -0,02% a australský ASX 200 roste o 0,68%. Shanghai Composite oslabuje o 0,02%, korejský KOSPI je -0,09%.

    Jak bylo zmíněno, Nikkei 225 navyšuje své zisky na čtyři dny v řadě a dosahuje týdenního maxima, zejména na pozadí oslabujícího jenu. Ten ztrácí proti americkému dolaru čtyři dny v řadě a obchoduje se nad 102,5. Daří se tak exportně laděným firmám – Suzuki Motor a Panasonic přidávají 1,6% a 1,3%. Po včerejším téměř 2%ním růstu si dnes Sony připisuje další jedno procento. Důvodem je stejně jako včera informace, že prodeje herní konzole PlayStation 4 přesáhly hodnotu 10 milionů kusů.

    Čínský index Shanghai Composite propadl do negativního teritoria s tím, jak byla publikována překvapivě slabá data o růstu investic, maloobchodních prodejích a výši bankovních půjček. Na straně poklesu jsou stejně jako včera akcie bankovních domů – Bank of Communications a China Construction Bank oslabují shodně o 0,2%. Menší banky, jako Merchants Bank a Hua Xia Bank oslabují o 1,3% a 0,5%. Akcie Vanke jsou na špici ztrát nemovitostního a developerského sektoru, ztrácí 1,3%.

    Australský benchmark ASX 200 dosáhl téměř dvoutýdenního maxima, podpořený zejména sérií dobrých korporátních výsledků, publikovaných před začátkem dnešní seance. Největší telekomunikační operátor Telstra poskočil o dvě procenta poté, co oznámil 14,3%ní růst ročního zisku. Mediální společnost Fiarfax roste kolem 6% poté, co se na roční bázi vrátila do zisku.



    Zdroj: cnbc.com


    Čtěte více:

    HDP: Německo klesá, Francie stagnuje
    14.08.2014 8:26
    Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí nečekaně klesla. Hrubý domácí p...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad
    10:43Dvojnásobný nárůst. OpenAI směřuje k ročním tržbám přes 40 miliard dolarů
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu
    9:19Rozbřesk: Jak sucho urychlí návrat potravinové inflace?
    8:41Trhy sledují OpenAI, dluhopisy i nové sankce proti Íránu  
    6:04Pátá vlna veder zasahuje Evropu. Pojišťovny varují před rostoucími škodami
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data