Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    PMI v eurozóně, americká inflace, výsledky na pražské burze... týdenní výhled

    PMI v eurozóně, americká inflace, výsledky na pražské burze... týdenní výhled

    18.08.2014 11:56
    Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

    Tento týden nás čekají další měkké indikátory z eurozóny a USA. Jako vždy se budou hodně sledovat předběžné PMI z Německa, Francie a eurozóny. Rostoucí skepse ohledně výkonu jádra bloku se promítá do tržních konsensů, které předvídají pokles těchto indexů. Index průmyslové aktivity ve Filadelfii se zřejmě zhorší také, zvláště když newyorský index tento týden za odhady zaostal. Soubor zajímavých makrodat doplní americká inflace, u které je po už známém PPI relativně malé riziko nějakého vážného překvapení. Jádrový index by měl držet tempo a potvrdit, že Fed má sice dobré důvody plánovat růst sazeb, ale není tlačen k urychlení prvního kroku. Záznam z posledního jednání FOMC, který vyjde rovněž v příštích dnech, zřejmě nebude konkrétnější ohledně načasování zvýšení sazeb. S lepšícími se názory na trh práce a inflaci ale nezpochybní, že se Fed k takové akci chystá. Závěr týdne by mohl přinést zajímavé zprávy z řady vystoupení centrálních bankéřů v Jackson Hole. Vedle toho nelze zapomínat na bezpečnostní rizika. Že například zprávy z Ukrajiny stále dokážou slušně zahýbat s trhy, připomněl páteční večer.

    Na domácí burze své výsledky za 2Q14 představí v úterý Philip Morris ČR a ve čtvrtek těžební NWR. Navzdory lednovému zvýšení spotřební daně by měly být výsledky Philip Morris CR za 1H14 solidní, což již naznačil výsledek za 1Q, především díky příznivému cenovému vývoji v ČR a nákladovým úsporám. Společnost NWR již spolu s poslední aktualizací probíhajícího procesu své restrukturalizace již předeslala, že trendy ve výsledcích za 2Q by měly být zhruba s těmi z 1Q. Předpokládáme tedy provozní zisky EBITDA okolo nuly, či několik milionů euro v plusu i díky dalšímu růstu zásob. Provozní hotovost i celkovou změnu čistých hotovostních prostředků ovšem očekáváme 20 až 30 mil. EUR v záporu a na obdobné úrovni by se mohla pohybovat i čistá ztráta společnosti za 2Q14. Podstatně důležitějším než výsledky je ale další průběh vyjednávání o restrukturalizaci společnosti. Ve středu 20. srpna mimořádná valná hromada zřejmě schválí podmínky emise nového kapitálu. Klíčovým jednáním je pak na pořadu příští týden v pátek 29. srpna, kdy budou v Londýně hlasovat držitelé dluhopisů o podpoře stávající podoby plánu restrukturalizace. Předpokládáme, že plán potřebnou podporu získá. Pokud ne, znamenalo by to faktickou likvidaci společnosti a nucený prodej aktiv.

    Celý výhled si klienti Patria Plus a Investor Plus mohou stáhnout v sekci Akcie – Výzkum - Analýzy.





    Čtěte více:

    Týden na měnách - Stagnace doma i v eurozóně
    15.08.2014 18:08
    Koruna více reaguje na domácí data, ale po výkyvech se vrací a týden k...
    Rozbřesk - Německý desetiletý výnos poprvé pod 1 %
    18.08.2014 9:10
    Geopolitické napětí zůstává jedním z hlavních motorů dění na trzích. Z...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    13:41Týdenní výhled: ČNB nechá sazby beze změny, v centru pozornosti AMD a Palantir  
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč
    11:36Inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta, uvedl v odhadu Eurostat
    11:24Po depresi mánie. Polovodiče otočily a dnešní pokračování růstu podpoří Amazon  
    10:26AI investor Leopold Aschenbrenner byl po výrazných ztrátách nucen uzavřít všechny své akciové pozice

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Maloobchodní tržby, m/m
    9:30CZ - PMI v průmyslu
    16:00USA - Index ISM v průmyslu