Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Potvrdí se informace o čínském QE?

    Potvrdí se informace o čínském QE?

    17.09.2014 8:15
    Autor: Petr Žabža, Patria Online

    Asijské burzy obchodují i v polovině tohoto týdne na smíšené notě, ačkoliv se na trhu objevily informace o podpůrných opatřeních ze strany čínské administrativy a pokračují spekulace o tom, zda americká centrální banka FED udrží svůj "holubiččí" postoj k měnové politice.

    Včera přinesla webová stránka Sina.com informaci, že People's Bank of China vložila do pěti tamních největších bank 82 miliard amerických dolarů kapitálu. Mnoho investorů tento krok očekávalo poté, co se v několika předchozích dnech objevilo nemálo znepokojivých makroekonomických dat. Pokud je tato informace pravdivá, nastoupila PBOC de facto na cestu kvantitativního uvolnění.

    Jak se ke kvantitativnímu uvolňování staví americký FED se dozvíme dnes, kdy končí jeho dvoudenní zasedání. Mnoho analytiků pracovalo s představou, že tón vystoupení Janet Yellenové bude spíše ostřejší, deník Wall Street Journal však přinesl informace spíe opačného ražení.

    Index Nikkei 225 je tak v tomto okamžiku téměř beze změny, Hang Seng obchoduje +1,07% a australský ASX 200 odepisuje 0,66%. Shanghai Composite je navzdory výše uvedeným spekulacím téměř beze změny a korejský KOSPI obchoduje +0,73%.

    Japonské akcie opět nastoupily na cestu vzhůru. Index Nikkei 225 obchoduje nadohled hranici 16,000 bodů a blíží se tak pátečnímu osmiměsíčnímu maximu. Akcie společnosti Pioneer rostou o 2% po zprávě, že firma prodá svoji divizi gramofonových přístrojů za 550 milionů dolarů. Mitsubishi Motor posiluje o půl procenta po oznámení, že zainvestuje 600 milionů dolarů na výstavbu nové tovární haly.

    Akcie v Šanghaji oslabují o 0,2%, obchodní seance je však relativně nervózní a volatilní. Největší ztráty si připusjí akcie společnosti Sinopec, které ztrácí kolem jednoho procenta poté, co se na trhu objevila zpráva, že firma prodá svůj podíl v řetězci čerpacích stanic skupině investorů. Naopak ostrovní index Hang Seng roste o jeden procentní bod.

    Austalský ASX 200 odmazal prvotní zisky a dostal se na nejnižší úrovně od 2. července letošního roku. Rio Tinto Plc a BHP Billiton poskočili o 0,6% s tím, jak cena železné rudy posílila již potřetí v řadě. Fortescue Metals posiluje o jedno procento.


    Čtěte více:

    Evropské indexy nadále čekají na růst
    16.09.2014 18:13
    Ani dnes odpoledne nenašli evropští investoři recept na obrat, když na...
    Dow Jones + 101 bodů....nový rekord odolal
    16.09.2014 22:01
    Wall Street bez větších potíží dnes dokázala zapomenout na včerejší vý...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    07.08.2026
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech
    13:32Nintendo navýšilo zisk o 150 procent. Switch 2 a Mario pomohly navzdory dražším čipům
    13:19Goldman Sachs vidí v Evropě přehlížené příležitosti. U dvou akcií očekává více než 100% růst

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
    14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
    14:30USA - Změna počtu prac. míst