Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropa na konci týdne silně roste, BNP Paribas po výsledcích +5 %

Evropa na konci týdne silně roste, BNP Paribas po výsledcích +5 %

31.10.2014 11:23
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Evropské akciové trhy vstoupily do posledního obchodního dne tohoto týdne s výraznými zisky, a to až na svá třítýdenní maxima. Podporou je krok japonské centrální banky, která překvapivě navýšila objem nakupovaných aktiv na 80 z předchozích 60-70 bilionu JPY. Do červeného naopak míří vůči dolaru euro, a to o 0,4 % níže na úroveň 1,256 EUR/USD.

Daří se zejména bankovnímu sektoru, kde je tahounem francouzská BNP Paribas. Její akcie zpevňují o 5,3 % díky 11% nárůstu zisku ve 3Q, který tak překonal odhady analytiků. Čistý zisk vzrostl na 1,5 mld. EUR z 1,36 mld. EUR o rok dříve. Podobně je na tom RBS, která přidává 4,5 % v reakci na vykázaný zisk za 3Q ve výši 896 mil. GBP. Ten tak překonal konsensus na úrovni 582 mil. GBP, když před rokem banka zaznamenala ztrátu 828 mil. GBP. Raiffeisen Bank pak roste o 3,2 % a Societe Generale stejně jako Unicredit o 2,7 %.

Zájem investorů míří ale i na International Consolidated Airlines Group, která přidává 4,4 %. Důvodem je očekávaný zisk majitele aerolinek British Airways a Iberia, který by za celý rok měl být o 550 až 600 mil. EUR vyšší proti loňským 770 mil. EUR.

Pod tlakem je naopak finský výrobce pneumatik Nokian Renkaat, který se propadá o 7,6 %. To je reakce na vykázané výsledky, kdy čistý zisk za 3Q dosáhl 53,4 mil. EUR namísto předpokládaných 63 mil. EUR.

Celoevropský Euro Stoxx 50 posiluje o 1,9 %, britský FTSE 100 o 1,2 %, francouzský CAC 40 o 2 % a německý DAX o 1,6 %.


Čtěte více:

Bank of Japan šokovala trhy vystupňováním měnového stimulu
31.10.2014 9:03
Bank of Japan dnes ráno pořádně překvapila trhy, když oznámila čerstvé...
BoJ navyšuje stimul a dává tím ránu jenu, v regionu se daří forintu
31.10.2014 10:19
Dolar ráno v Asii dál posílil proti euru, ale zejména vůči japonskému...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst