Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
D. Gartman: Mýlil jsem se, býčí trh pokračuje

D. Gartman: Mýlil jsem se, býčí trh pokračuje

03.11.2014 12:10
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Ceny akcií jsou na dlouhé růstové cestě. Alespoň si to myslí sledovaný investor Dennis Gartman, který přiznal, že jeho slova z před dvou týdnů ohledně počátku medvědího trhu byla mylná. I díky tomu tak není spokojený se svým letošním zhodnocením 8,3 %, které dle jeho vyjádření mělo být lepší.

Gartman 16. října v dopise pro CNBC napsal, že výprodeje na světových trzích odstartovaly medvědí trh, který by měl přetrvat po delší periodu. Od té chvíle však došlo k prudkému obratu a například DJIA stoupl o 8 %.

„V minulých dnech jsem zaujímal neutrální postoj, který se postupně přehoupl do medvědí nálady. Očividně to byla chyba,“ uvedl dnes Gartman v rozhovoru pro CNBC. „Ať už se mi to líbí, či nikoliv, stále se jedná o býčí trh,“ dodal investor. Jeho tvrzení nahrává vývoj z konce minulého týdne, kdy akciové indexy v USA rostly navzdory ukončení programu kvantitativního uvolňování amerického Fedu.

Gartman v rozhovoru zároveň nastínil své investiční plány. Hlavní roli v jeho portfoliu mají zaujmout vybrané tituly ze sektorů navázaných na globální hospodářský růst. „Chci vlastnit kovy, železnice, lodě,“ uvedl Gartman s tím, že jedním z jeho osobních favoritů je i hliníkový gigant Alcoa.

Gartmanova slova o pokračujícím uptrendu na akciových trzích sdílí také hlavní stratég Goldman Sachs David Kostin. Ten v minulém týdnu předvídal, že do konce roku dojde na akciových trzích k dalšímu významného posunu historických maxim.

Zdroj: CNBC


Čtěte více:

The Telegraph: Evropa se rozpadá za pochodu
31.10.2014 11:05
Jeden z významných britských bankéřů mi nedávno řekl, jak je rád, že S...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.11.2025
22:03Negativní nálada na Wall Street: trh vyčkává na výsledky Nvidia, downngraded u akcií Amazonu či Microsoftu  
17:35PODCAST Týdenní výhled: Nvidia pod drobnohledem, trhy zůstávají nervózní  
17:16Valuace a desetiletá návratnost amerických akcií: tentokrát jinak?
16:57Anthropic uzavřel dohodu s Nvidií a Microsoftem. Koupí kapacitu Azure za 30 miliard dolarů
15:49Bank of America: Nízké pozice na hotovosti spouští varování pro akciové trhy  
14:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326, XS2821774390 a XS2406886973
14:28CEO Alphabetu: Žádná společnost není proti prasknutí AI bubliny imunní
12:16Amazon a Microsoft čelí vyšetřování Evropské komise. Hrozí jim přísnější regulace
12:02V Evropě pokračuje akciový výprodej, futures však naznačují odpolední zklidnění  
10:29Japonské trhy pod tlakem. Napětí s Čínou, výprodej na AI i obavy o domácí finance  
10:15Ceny průmyslových výrobců klesají devátý měsíc. Zemědělství a služby zdražují
9:23AkzoNobel a Axalta se spojují. Vzniká lídr s hodnotou 25 miliard USD
8:58Rozbřesk: Proč rostoucí nezaměstnanost zatím nebrzdí mzdovou dynamiku?
8:56Globální trhy v červených číslech, Bitcoin i AI tituly pod tlakem a Novo Nordisk zahajuje cenovou válku s Eli Lilly  
6:04Očekávaní jsou vysoká. Investoři vyhlížejí středeční výsledky Nvidie
17.11.2025
17:11Goldman Sachs nově čeká, že akcie v následujících 10 letech vynesou 7,7 procenta ročně
15:35J&J koupí vývojáře léků na rakovinu Halda Therapeutics za 3,05 miliardy dolarů
15:08Rozmach AI vyvolává nedostatek levných paměťových čipů
13:01Evropská komise zlepšila odhad růstu české i unijní ekonomiky
10:27EPH a TotalEnergies zakládají společný podnik za 10,6 miliardy eur

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:10USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m