Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Alibaba chce kralovat i na trhu s dluhopisy

Alibaba chce kralovat i na trhu s dluhopisy

20.11.2014 16:20
Autor: Michal Putna, Patria Online

Čínský internetový gigant plánuje emisi dluhopisů v celkové výši 8 miliard dolarů, která by měla být spuštěna ještě tento týden. Zájem o dluh Alibaby je mimořádně velký, firma již přijala (pouze z USA) objednávky v celkové výši 25 mld. USD, jak uvedl dobře informovaný zdroj obeznámený s plány společnosti. Finance z úpisu obligací by měly sloužit k úhradě (části) korporátního dluhu.

Emise dluhopisů přichází pouze dva měsíce po veleúspěšném akciovém IPO. V tom Alibaba získala kapitál v hodnotě 25 miliard dolarů a svou tržní kapitalizací se okamžitě zařadila mezi deset největších amerických společností kotovaných na burze v NYC.

Dluhopisy Alibaby budou mít investiční rating A+ (Standard & Poor´s), či ekvivalentně A1 (Moody´s). Dobré ratingové hodnocení reflektuje dominantní postavení Alibaby na čínském (online) trhu, vysokou profitabilitu společnosti a její silnou cash pozici.

Dluhopisy by měla Alibaba emitovat v celkem sedmi tranších jako dluhové cenné papíry s fixním kuponem a 3Y, 5Y, 7Y, 10Y a 20Y splatností. Firma též investorům nabídne obligace s flexibilním úrokem ve splatnostech 3Y a 5Y. Fixní 3Y dluhopisy by měly mít kupon přibližně o 80 bazických bodů vyšší než státní americké pokladniční poukázky se stejnou splatností. U 5Y a 7Y bondů by měl být kupon oproti bezrizikovému benchmarku státních obligací vyšší o 110 resp. 135 bodů a dluhopisy se splatností 10Y a 20Y by měly mít rizikovou prémii ve výši 150 a 175 bazických bodů.

Manažery emise jsou velká jména investičního světa: Morgan Stanely, Citigroup, Deutsche Bank a JP Morgan Chase. I po emisi dluhopisů bude mít Alibaba, dle Fitch, velmi konservativní dluhovou strukturu, se silnou hotovostní pozicí a poměrem dluhu ke cash flow pod úrovní 1,5.

Zakladatel Alibaby, Jack Ma, v tomto týdnu prohlásil, že jeho firma nyní prochází nejtěžším obdobím své 15ti leté existence. Ještě před dvěma měsíci lidé nevěřili, že Alibaba dokáže generovat zisk a dnes je problém v tom, že jsou přesvědčeni, že firma dokáže cokoliv, uvedl Ma.

Akcie Alibaby od svého vstupu na burzu 18. září posílily o 60 % a aktuálně se pohybují na hladině 108 dolaru za akcii, přičemž 12M cílová cena je predikována (Bloomberg) na 118,5 USD.

baba

To, že investoři Alibabě věří, je patrné nejen z vývoje ceny na burze, ale také z podílu akcií, které jsou drženy v short pozici - tedy spekulaci na pokles. Tento ukazatel (Short Interest Ratio) činí pouze 1,73 %, což je hluboko pod sektorovým průměrem 7,29 %.

Zdroj: BloombergČtěte více:

Morgan Stanley: 10 akciových tipů pro příštích 24M
20.11.2014 12:50
Analytické oddělení Morgan Stanley (MS) věří, že současné (americké) o...
Wallstreetské banky zneužívaly postavení na komoditním trhu
20.11.2014 13:50
Největší banky na Wallstreetu zneužívaly vlastnictví skladů, tankerů a...
Americká inflace dál neklesá a to i přes levnější benzín
20.11.2014 14:48
Index spotřebitelských cen v zámoří za říjen stagnoval při očekávaném ...

Váš názor
  •  
    20.11.2014 21:00

    No, miliarda sem, miliarda tam,aby to pak nežuchlo
    sid_cz
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data