Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PPF dnes zahájila odkup akcií O2 od drobných akcionářů

PPF dnes zahájila odkup akcií O2 od drobných akcionářů

01.12.2014 9:48
Autor: Redakce, Patria.cz

Ode dneška mohou drobní akcionáři O2 nabídnout své akcie majoritnímu vlastníku PPF. Finanční skupina nabídla odkup až 200 akcií na osobu za 277,15 za kus. Neveřejná nabídka skončí 16. ledna nebo dosažením jednoho procenta základního kapitálu. Nabídka platí pro akcionáře, kteří drželi cenné papíry O2 k 15.8. 2014.

Cena vychází z povinné nabídky odkupu z poloviny letošního roku, která byla snížena o vyplacenou dividendu 18 za cenný papír. PPF nabídkou cílí především na akcionáře, kteří akcie získali v rámci kuponové privatizace.

PPF získala majoritní podíl v O2 od španělské Telefóniky na začátku letošního roku. Nyní vlastní přes 83 procent akcií.

Možnost prodat akcie O2 skupine PPF vnímáme mírně pozitivně, když část trhu může vsázet na další odkupy minoritních podílů za cenu nad tržní úrovní. Domníváme se však, že PPF využila tuto zákonnou možnost, aby se tak vyhnula jednak schvalování ČNB, jednak závaznosti nabídky pro všechny zbývající klienty. Proto se domníváme, že PPF v brzké době vytěsnění minoritních akcionářů nechystá. Na dosáhnutí potřebných 90 % (aktuálně 83,15 %) by PPF musela skoupit zhruba 40 % free float, což je podle nás v dohledné době (bez výraznějšího vlivu na cenu akcie) téměř nemožné. Navíc, nová legislativa upravující podmínky pro vytěsnění minorit (platná od ledna 2014), významně posilnila práva minoritních akcionářů při vytěsnění, což může dále odradit PPF od záměru vytěsnit minoritní akcionáře, říká analytik Patria Finance Tomáš Tomčány.Čtěte více:

Vstřícné gesto PPF otevírá prostor k redukci pozic na O2
19.11.2014 16:50
1. O2 CR rozhodla o uzavření smlouvy o termínovaném úvěru až do částky...

Váš názor
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data