Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prodej aut ve Francii v listopadu klesl, ve Španělsku trvá růst

Prodej aut ve Francii v listopadu klesl, ve Španělsku trvá růst

01.12.2014 14:30
Autor: ČTK

 Prodej nových osobních automobilů ve Francii v listopadu klesl meziročně o více než dvě procenta a zaznamenal tak druhé měsíční snížení za sebou. Oznámila to dnes francouzská automobilová asociace CCFA, podle níž se objevují náznaky oslabující spotřebitelské důvěry. Ve Španělsku se prodej aut podle dnešních statistik výrazně zvýšil.

Ve Francii počet nových registrací v listopadu klesl o 2,3 procenta na 135.070 vozidel. Prodej domácích automobilek PSA Peugeot Citroen a Renault přitom spadl o skoro devět, respektive pět procent. O něco více se dařilo výrobcům méně drahých aut. V případě mladoboleslavské Škody ze skupiny Volkswagen stoupl počet francouzských registrací o skoro šest procent a Dacii ze skupiny Renault o 2,3 procenta.

Šéf CCFA Patrick Blain varoval, že poptávka po autech bude ve Francii slabá i příští rok. Asociace podle něj "nevidí důvod, proč (příští rok) očekávat oživení na trhu". CCFA minulý týden opustila původní odhad letošního růstu, který počítal se zvýšení o dvě procenta. Podle Blain se bude růstové tempo držet spodní hranice nynější prognózy růstu o jedno až dvě procenta.

Ve Španělsku prodej nových aut v listopadu meziročně stoupl o 17,4 procenta, a rostl tak 15. měsícem v řadě, oznámila dnes španělská oborová asociace Anfac. Přispívá k tomu pokračující program dotací na nákup automobilů. Vláda jej navíc rozšířila, aby pomohla podpořit trh, který začal vykazovat známky zpomalování.


Čtěte více:

PPF dnes zahájila odkup akcií O2 od drobných akcionářů
01.12.2014 9:48
Ode dneška mohou drobní akcionáři O2 nabídnout své akcie majoritnímu v...
PMI eurozóny je po revizích nižší, německý index zpět pod padesáti
01.12.2014 10:23
Revize listopadových indexů nákupních manažerů v eurozóně je celkově s...
Graf měsíce: Bezedná ropa
01.12.2014 12:38
Pokud se podíváme na právě skončený měsíc listopad a zkusíme najít akt...

Váš názor
  • naše výrobky budou levnější!!!
    01.12.2014 21:42

    Společnost Škoda Auto dnešním dnem zvýšila ceny u většiny svých modelů. Nárůst o řády tisíců obhajuje zejména vývojem kurzu koruny Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/zdrazeni-skoda-auto-zvyseni-ceny-dq3-/ekonomika.aspx?c=A141201_183438_ekonomika_hro#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
    sigr devalvator
Aktuální komentáře
06.06.2026
9:28Víkendář: Ponaučení pro centrální banky – vyvarujte se velkých akcí
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data