Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IPO Watch - to jsou žně; další fast-food na scéně

IPO Watch - to jsou žně; další fast-food na scéně

04.05.2015 17:00
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Sám název pravidelného pohledu na IPO svět napovídá, že po dlouhé době se zase něco na IPO začíná odehrávat. V devatenáctém týdnu se chystá na burzu hned 13 společností. Některé již známe. Jako třeba CoLucid Pharmaceuticals Inc., kterou jsme si představili v minulém týdnu.

HTG Molecular Diagnostics Inc. (HTGM US)
je společnost zabývající se komplexním molekulárním profilováním na mnohem menším vzorku odebraných vzorků. Cílem společnosti je rozšíření této technologie i na další pracoviště. Výhodou je snadnější použití při rutinních operacích a nižší náklady na jednu operaci - jak časové, tak peněžní. Firma chce získat na burze 53 mil. USD nabídkou 3,5 mil. kusů akcií na burze NASDAQ .

Další společnosti je Anterios Inc. (ANTE US). Ta se zabývá výrobou nové generace produktů založených na u nás známém botoxu zejména pro estetickou medicínu a dermatologii. Firma chce získat na trhu kolem 55 mil. USD nabídkou cca. 4 mil. kusů akcií na burze NASDAQ .

Gelesis Inc (GLSS US) je firma zaměřená na vývoj preparátu v oblasti genetiky pro značnou a rychlou redukci váhy. Preparát Gelesis100 byl vyvinut pro jedince s extrémní nadváhou, normální obezitou a pro lidi s cukrovkou. Ti všichni by benefitovali ze ztráty své váhy a zvýšili tak kvalitu života. Obezita je jeden ze dvou nejvážnějších ohrožení pro lidstvo jako takové společně s diabetem. Vyřešením jednoho z nich by mohlo mít dopad na lidstvo jako celek. Firma byla založen odborníky na obezitu a financována z peněz PureTech a dalších investorů. Firma chce získat na burze přes 64 mil. USD.

ipotab45

Klox Technologies Inc. (KLOX US) je firma vyvíjející svůj vlastní produkt pro dermatologii a estetickou medicínu. Firma vyvinula gel, který se na nanesených místech v kontaktu s kůží aktivuje světlem a dokáže vyrovnat různé nedokonalosti kůže zejména jizvy po operacích, popáleninách a také po akné. Problémem nejsou ani chronické jizvy nebo jiné dermatologické problémy. Firma chce získat 72 mil. USD nabídkou 4,8 mil. kusů akcií. Cena by mohla být někde mezi 13 a 15 USD za kus.

Multivir Inc. (MVIR US) je další v řadě společnost s genovou terapií pro pacienty s onkologickými obtížemi. Firma chce získat 74 mil. USD nabídkou 4,6 mil. kusů akcií.

Bojangles’ Inc (BOJA US) je další operátor sítě restauraci a franšízant populárního jídla vyrobeného z kuřecího masa s 38 letou tradicí. Už legendární je ledový čaj podávaný také sítí restaurací. V roce 2014 firma provozovala 254 vlastních restaurací a 368 franšíz primárně na jihovýchodě Spojených Států. Receptůru a postup výroby si společnost uchovává již od roku 1977, kdy byla založena v Severní Karolíně ve městě Charlotte.

Největším IPO týdne bude akcie Tall Grass Energy Partners, LP (TEGP US), kdy si společnost chce dojít pro 953 mil. USD nabídkou 35 milionů kusů akcií společnosti. Firma byla zfromována za účelem nákupu a držby aktiv potřebných pro přepravu zemního plynu a další zařízení pro jeho uskladnění. Své služby nabízí firma v Rocky Mountains a na Středozápadě USA.

Zdroj: Bloomberg, NASDAQ , firemní data


Čtěte více:

ČR: Ekonomický růst tlačí nezaměstnanost rychle dolů
04.05.2015 9:33
Slušný ekonomický růst založený především na výkonu zpracovatelského ...
Buffett hledá svého následovníka; nemá to být jen “stock picker”
04.05.2015 13:00
Warren Buffett se na výroční schůzi akcionářů rozpovídal o tom jaký by...
ČR - Státní rozpočet letos prvně ve schodku; pachatelem jsou kapitálové investice
04.05.2015 14:20
Státní rozpočet se v dubnu dostal letos poprvé do schodku, a to 0,4 mi...

Váš názor
  • IPO opportunity
    05.05.2015 10:52

    Kolik s výše uvedených IPO příležitostí je schopna Patria pro své klienty realizovat? Ke kolika z nich mě umíte dodat prospekt (před nebo po IPO).
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data