Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ropu zachránil od poklesu menší počet aktivních vrtů

Ropu zachránil od poklesu menší počet aktivních vrtů

01.06.2015 16:03
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Ceny ropy měly po většinu minulého týdne sestupnou tendenci, ale díky silnému závěru vybojovaly v celkové bilanci zhruba stagnaci. Brent se dnes obchoduje na 65,0 dolaru a WTI těsně u 60,00 dolarů za barel.

Vývoj amerického dolaru tentokrát nebyl až tak zásadním faktorem, neboť kurz nevykazoval příliš velké změny. Hlavní zátěží je nabídka, která stále generuje přebytek na trhu a navíc její výhled zůstal pozitivní. Na ropu dolehly zprávy o tom, že současné ceny, které se už dostaly z letošního dna, mohou udržet americké těžaře na trhu. Těžba se podle pravidelné týdenní zprávy tentokrát zvedla. OPEC navíc tento týden pořádá další ze svých setkání, na kterém by podle očekávání měl potvrdit udržení produkce na aktuální úrovni.

Později během týdne se ovšem ropě dostalo podpory. Americké zásoby klesly výrazněji, než se čekalo, a poskytly ropě částečnou oporu. V pátek potom poslala ceny vzhůru zpráva Baker Hughes o poklesu počtu aktivních vrtů.

Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic se v minulém týdnu měnily minimálně. Aktuální údaje CCS hovoří o stagnaci Naturalu 95 na 32,75 koruny za litr a nepatrném zdražení motorové nafty na 32,37 koruny za litr. Přechodné zdražení suroviny podle nás absorbovaly marže. Poslední vývoj cen benzínu na ARA vypovídá zhruba o stagnaci. V nejbližší době proto čekáme u čerpacích stanic setrvalost cen až lehké zdražování.

ropa 1.6..jpg 


Čtěte více:

Futures na Wall Street rostou na začátku makrodaty a důležitými událostmi nabitého týdne
01.06.2015 14:37
Futures na Wall Street indikují zotavení z propadu v minulém týdnu, kd...
Spořivý americký spotřebitel? Výdaje nezvyšuje ani při lepších příjmech
01.06.2015 14:51
Příjmy Američanů se v dubnu zvedly o 0,4 procenta po dubnové stagnaci ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.03.2026
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl
17:11Co říká jeden alternativní pohled na valuace amerických a světových akciových trhů?
16:37ECB sazby nezměnila, pozorně sleduje Blízký východ

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data