Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Futures na Wall Street klesají při probíhajícím jednání mezi Řeckem a jeho věřiteli

Futures na Wall Street klesají při probíhajícím jednání mezi Řeckem a jeho věřiteli

24.06.2015 14:48
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Futures na Wall Street klesají s tím, jak investoři průběžně reagují na probíhající jednání řeckého premiéra Tsiprase s vrcholnými představiteli ECB, MMF a Evropské komise. Podle prozatímních zpráv zástupci MMF odmítli řecký návrh ohledně daňové reformy, na co trhy reagovaly negativně, zatímco následné zprávy o pokračujícím hledání kompromisu přinesly určité uklidnění.

Na makroekonomické úrovni dnes byly zveřejněny pouze poslední revize vývoje HDP a osobní spotřeby za 1Q. Zatímco americký HDP v 1Q poklesl v souladu s očekáváním o 0,2 %, růst osobní spotřeby byl zrevidován na 2,1 %, zatímco analytici očekávali 1,9% růst. Futures na hlavní americké akciové indexy se vyvíjejí následovně: DJIA Fut -0,37 %, S&P 500 Fut -0,24 %, Nasdaq Fut -0,23 %.

Internetová společnost Netflix, která se specializuje na online sledování videí a tv programů, oznámila plán na tzv. stock split. Za jednu akcii tak současný akcionář obdrží sedm nových. Akcie Netflix rostou před otevřením trhu o 3 % na 701,5 USD. Analytici Deutsche Bank snížili doporučení pro akcie Goldman Sachs a Citigroup na „držet“ z „koupit“, když se domnívají, že nedávná rally vyčerpala jejich krátkodobý růstový potenciál.

Stavební společnost Lennar ve svém fiskálním 2Q končícím v květnu hospodařila se ziskem 0,79 USD/akcii, čím předčila analytický konsensus o 15 centů. Lennar překonal očekávání analytiků i na úrovni tržeb a jeho akcie tak rostou před otevřením trhu o 4,7 % na 51,3 USD.


Čtěte více:

Francouzské telekomy ztrácí, Bouygues akviziční nabídku zamítl
24.06.2015 10:20
Výkonná rada Bouygues Telecom jednomyslně zamítla akviziční nabídku ze...
Netflix, Inc. posvětil štěpení akcií 7 ku 1;
24.06.2015 10:51
Netflix včera v uveřejněné zprávě oznámil, že management společnosti N...
Deutsche Telecom – „zodpovědný“ akciodluhopis
24.06.2015 13:23
Minulý týden jsem zde poukazoval na to, že v Řecku lze najít i hodně k...
Japonský Nikkei nad vrcholem z dob tech bubliny a na 18tiletém maximu
24.06.2015 11:53
Japonskému hlavnímu akciovému indexu se dnes nebývale dařilo. Nikkei ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.12.2025
10:29Čínští investoři loví „novou Nvidii“. Akcie MetaX vyskočily první den o 693 procent
9:39J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:55Rozbřesk: Povedený rok pro korunu. Udrží v příštím roce své zisky?
8:41USA blokují venezuelské tankery, Warner Bros. odmítne převzetí Paramountu a arabika i stříbro letí nahoru  
6:05Investiční výhled 2026: V AI zůstáváme, ale nově se díváme i jinam  
16.12.2025
22:01Nasdaq přerušil třídenní pokles; Tesla na nových maximech; ropa nejníže za 5 let  
17:10Americká „blbá nálada“, fundament a technická analýza
15:31Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
15:17Česko v roce 2026: Stabilní inflace, silná koruna, opatrný růst
15:12V USA vzniklo v listopadu více míst, než se čekalo
13:30Pražská burza hlásí mimořádně úspěšný rok. Kromě vysokých výnosů zaznamenala i nejvyšší objem obchodů od roku 2012
12:30Růst podnikatelské aktivity v eurozóně na konci roku zpomalil víc, než se čekalo
12:04ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v prosinci zvýšila
11:41Nasdaq podal žádost o rozšíření obchodních hodin na 23 hodin denně od pondělí do pátku
10:50Desátý měsíc poklesu. Průmyslové ceny v Česku táhnou dolů energie
10:15Auto-revoluce na půl plynu. Brusel přehodnocuje čistě elektrickou budoucnost
9:18Ford ustupuje od elektromobility, investuje do hybridů a baterií pro datacentra
8:48Trump žaluje BBC, Musk s majetkem přes 600 miliard USD a bankovní ambice PayPalu  
8:45Rozbřesk: Koruna vyhlíží zasedání ČNB a ECB. Dolar před klíčovými daty z amerického trhu práce slábne
8:40Muskovo jmění je spočteno na 677 miliard dolarů. V této dimenzi je jediným člověkem na světě, tahounem nyní Space X

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Počet nově zahájených staveb
USA - Prodeje nových domů
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
11:00EMU - CPI, y/y