Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk Johnson & Johnson ve 2Q15 opět překonal očekávání

Zisk Johnson & Johnson ve 2Q15 opět překonal očekávání

14.07.2015 14:01, aktualizováno: 14.7. 14:42
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Aktualizováno

Gigant produktů zdravotní péče a spotřebního zboží překonával svými zisky více než 4 roky v řadě odhady analytiků. Nezklamal ani ve druhém čtvrtletí tohoto roku, kdy společnost Johnson & Johnson ohlásila upravený zisk na akcii ve výši 1,71 dolarů, což je lepší výsledek než s jakým počítaly odhady analytiků ve výši 1,67 dolarů na akcii, na druhou stranu se jedná o pokles oproti 1,78 dolarům ve stejném období minulého roku. Čistý zisk společnosti tak dosáhl 4,52 miliardy dolarů, upravený čistý zisk potom činil 4,8 miliardy dolarů. Johnson & Johnson na základě výsledků zlepšil odhad upraveného zisku na akcii pro tento rok z rozmezí 6,04 – 6,19 dolarů na 6,10 - 6,20 dolarů.

Tržby J&J ve druhém kvartále dosáhly 17,8 miliard dolarů, což v podstatě odpovídá očekávání. Meziročně ovšem klesly o téměř 9 % z 19,5 miliardy USD ve druhém kvartále loňského roku. Z geografického pohledu tržby J&J v USA dosáhly 8,9 miliard dolarů a odpovídaly tak zbytku mezinárodních tržeb ve stejné výši, meziročně však poklesly napříč regiony. Největší podíl na mezinárodních tržbách měla Evropa.

Z pohledu segmentů produktů v oblasti spotřebního zboží nejvíce rostly produkty péče o miminka a zranění. Ve farmaceutickém segmentu má pro J&J jednoznačně největší podíl imunologie, nejrychleji rostly prodeje léčiv proti infekčním onemocněním. Celosvětově farmacie přinesla J&J ve druhém kvartále téměř 8 miliard dolarů. Další významnou součást byznysu společnosti tvoří zdravotnické přístroje, kde z hlediska tržeb dominuje ortopedie, nejrychlejší nárůst však zaznamenala zařízení na diagnostiku.

Společnost J&J ve druhém čtvrtletí přijala závaznou nabídku od Cardinal Health k převzetí společnosti Cordis. Zároveň společně s IBM oznámila plán spolupráce na pokročilých řešeních určených k transformaci dodání zdravotnické péče.

jOHNSON GIP PRE.png
Akcie J&J od počátku roku ztratily 4 procenta. Titul aktuálně v premarketu připisuje 0,33 procenta.

Zseoj: BBG, J&J


Čtěte více:

Podle IDC výdaje na IT infrastrukturu v Evropě rostou
14.07.2015 12:02
Dnes svůj aktualizovaný report publikovalo IDC za první čtvrtletí pro ...
Průmysl v eurozóně nečekaně klesá a to i kvůli Řecku
14.07.2015 11:31
Průmyslová výroba v eurozóně se v květnu překvapivě snížila o 0,4 proc...
Wells Fargo ve 2Q15 splnila co se očekávalo; úroková marže roste o 2 bps
14.07.2015 14:09
Banka Wells Fargo před pár minutami ohlásila svoje čtvrtletní výsledky...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data