Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čtvrtletní zisk a tržby Applu díky prodeji iPhonů silně vzrostly, horší výhled však poslal titul v aftermarketu o 7 % níže

Čtvrtletní zisk a tržby Applu díky prodeji iPhonů silně vzrostly, horší výhled však poslal titul v aftermarketu o 7 % níže

22.07.2015 8:33
Autor: Redakce, Patria.cz

Zisk a tržby americké technologické společnosti Apple ve třetím čtvrtletí jejího finančního roku výrazně vzrostly. Prodej jejích vlajkových telefonů iPhone se meziročně zvýšil o 35 procent na 47.5 milionu, sdělila dnes firma, která je nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností světa. Její akcie ale po výsledkové zprávě prudce klesly, protože Apple očekává v tomto čtvrtletí slabší tržby.

Čistý zisk Applu za čtvrtletí do konce června dosáhl 10,7 miliardy dolarů proti výsledku 7,75 miliardy USD před rokem a mírně přesáhly odhady analytiků. Tržby společnosti se zvýšily o 33 procent na 49,6 miliardy USD, což bylo rovněž nepatrně nad očekáváním.

Proti zimnímu čtvrtletí byl odbyt iPhonů o zhruba 14 milionů kusů nižší, podle firmy ale byl nejvyšší za všechna dosavadní jarní čtvrtletí. Prodej tabletů iPad klesl proti předešlému kvartálu o 1,7 milionu na 10,9 milionu. Odbyt počítačů mac dosáhl nového rekordu 4,8 milionu kusů.

Apple předpověděl, že v posledním čtvrtletí svého roku čeká tržby mezi 49 a 51 miliardami dolarů. Analytici v anketě agentury Thomson Reuters odhadovali v průměru výnosy 51,1 miliardy dolarů. Akcie firmy po zveřejnění zprávy spadly v aftermarketu o sedm procent, viz graf.

aple

Firma opět neuvedla údaje o prodeji svých "chytrých" hodinek Apple Watch, údajně proto, aby je nezneužili konkurenti. Apple pouze sdělil, že v segmentu, do něhož tento produkt zařadil, se tržby proti předešlému čtvrtletí, kdy se hodinky ještě neprodávaly, zvýšily o 952 milionů dolarů. To by pode agentury AP byla jen zhruba polovina toho, co analytici na tržbách Apple Watch za toto období očekávali.

Finanční ředitel Applu Luca Maestri ale agentuře Reuters řekl, že odbyt Apple Watch překonal vlastní očekávání firmy. Tyto odhady ale nespecifikoval.

Zdroj: ČTK, RTRS, BBG


Čtěte více:

Řecký parlament bude dnes hlasovat o druhém balíku reforem
22.07.2015 8:18
Řecký parlament bude dnes kolem půlnoci hlasovat o druhém balíku refor...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.12.2023
13:14Nejlepší tradeři všech dob: Ed Seykota...každý dostane od trhu, co si zaslouží  
8:56Víkendář: Kam investuje jeden z nejlepších hodnotových investorů současnosti?
08.12.2023
22:01Americké indexy v závěru týdne posilovaly  
17:35Podle Z-score se výrazně zhoršilo zdraví amerických firem. Jenže…
17:02EUC a.s.: Výplata třetího úrokového výnosu dluhopisu EUC VAR/27
16:28Silný trh práce, ale také propad inflačních očekávání. Americké akcie mírně v zeleném  
15:09Trh práce v USA se postavil do cesty sázkám na brzký pokles sazeb  
14:02Než otevře Wall Street: Lululemon, Carrier Global  
12:53FAO: Světové ceny potravin v listopadu celkově stagnovaly, zlevnily obiloviny
12:46Perly týdne: Na akciích přijde vyšší averze k riziku, Saúdská Arábie může prudce změnit situaci na ropném trhu
11:56Komentář analytika: Broadcom zvedá čtvrtletní dividendu o 14 %  
10:56Trh práce jako klíčové riziko konce týdne. Jaká data si přát a co vše je už v cenách?  
10:31AMD: Hozená rukavice Nvidii v oblasti AI poslala akcie o 10 % vzhůru  
10:14Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla o 2,9 procenta, čekalo se méně
9:53Nezaměstnanost v ČR v listopadu zůstala na 3,5 procenta, volných míst ubylo
9:10Rozbřesk: Pozitivní překvapení v tuzemském průmyslu. Koruna drží dobyté pozice
8:55Evropa před daty o americké zaměstnanosti zahájí pozitivně, jaderný tendr v Česku by mohl mít zpoždění  
8:54Listopadová inflace v Německu je nejníže od června 2021
07.12.2023
22:05Skvělá obchodní seance pro technologie  
17:22Akcie a dluhopisová horská dráha

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data