Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asie: Ztráty vystřídaly zisky

Asie: Ztráty vystřídaly zisky

01.12.2015 8:07
Autor: Pavel Daniel

Výprodeje vystřídaly zisky. Tak hodnotí úterní obchodování na asijských trzích analytici. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific přidal 0,3 procenta na 132,19 bodu. Přesto index za listopad odepsal 2 procenta. K úterním plusovým hodnotám přispěly především finanční a průmyslové akcie. Reserve Bank of Australia, ponechala, jak se konec konců čekalo, svou referenční úrokovou sazbu na úrovni dvou procent. Čínské index výrobního PMI za listopad klesl na 49,6 bodu, v porovnání s 49,8 body s předchozím měsícem.

Japonský index Nikkei 225 uzavřel úterní obchodní seanci o 1,34 procenta silnější na 20 012,40 bodech a dostal se tak k maximům z 20. Srpna 2015. Index Topix aktuálně přidává 1,4 procenta na 1 601,95 bodu. Japonský jen vůči Americkému dolaru odepsal 0,3 procenta. Australský S&P / ASX 200 Index aktuálně přidává 1,93 procenta, jihokorejský index Kospi roste o 1,6 procenta a novozélandský S&P / NZX 50 Index přidal 0,6 procenta.

Čínské trhy podle hodnocení agentury Bloombeg procházejí volatilním obdobím, neboť investoři testují vládní plány, které počítají s omezením podpory akciového trhu. Shanghai Composite Index přidává aktuálně 0,05 procenta, index CSI 300 roste o 0,5 procenta. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises posiluje o 2,21 procenta a Hang Seng zesiluje o 1,94 procenta. Mezinárodní měnový fond oznámil, že přidal čínskou měnu do koše rezervních měn.

Ceny ropy se po úterním obchodování v Asii téměř nezměnily. Obchodníci podle názoru zpravodajských agentur sázejí na to, že na blížící se schůzce Sdružení zemí vyvážejících ropu (OPEC) bude zachována vysoká produkce těžby ropy. Cena ropy WTI se obchodovala za 41,93 USD za barel. Podle některých odhadů by cena ropy WTI mohla oslabit až pod 40 USD za barel v příštích týdnech, pokud se ukáže, že zásoby ropy neklesají podle sezónních trendů. Cena ropy Brent připsala 16 centů na 44,77 USD/barel.


Čtěte více:

Project Syndicate: Multilaterální finanční mobilizace Číny
30.11.2015 16:30
Představenstvo Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) nedávno schvá...
Problémové Chicago - podnikatelská nálada se nelepší
30.11.2015 15:54
Chicagský institut ISM dnes zveřejnil listopadová data o podnikatelské...
Americké trhy na úvod nového týdne mírně ztrácely, čeká se na klíčová data
30.11.2015 22:01
Investoři na úvod nového týdne neprokazovali přespřílišný optimismus, ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.07.2026
22:00Akcie rostly díky příznivým inflačním datům, výrobci čipů zůstali pod tlakem  
17:10Dot.com bublinovatost a současný tržní optimismus
16:43Nájmy v druhém čtvrtletí rostly, pohybovaly se mezi 9600 Kč až 32.900 Kč
16:38Reuters: Vývoz ropných produktů z Ruska po moři klesl proti červnu na polovinu
16:33V německém průmyslu vloni zaniklo 177.000 pracovních míst, uvedl úřad práce
15:11Morgan Stanley se připojila ke konkurentům a svezla se na boomu obchodování s akciemi
15:01BlackRock hlásí silný kvartál. Výsledky táhly ETF a rekordní marže
14:57Z výsledků ASML nejvíce vyčnívá výrazně vylepšený výhled tržeb  
14:45Německá vláda do roku 2030 seškrtá z klimatického fondu přes 30 miliard eur
12:47Souboj platebních gigantů. Stripe chce ovládnout PayPal
10:27OpenAI zamíří do domácností s přenosným AI společníkem. Applu se to nelíbí
9:15Rozbřesk: Ceny v USA vykázaly v červnu největší pád od začátku covidu
8:44ASML překvapilo silnými výsledky, IBM doplatilo na přesun investic do AI hardwaru  
6:07Evropský automotive pod tlakem dvojího čínského šoku  
14.07.2026
22:04Wall Street povzbudila inflace, a tak technologie opět převzaly iniciativu  
17:16Rozšiřování AI dominance a tečka za dlouhodoou stagnací
15:43Červnová inflace v USA překvapila. Klesla na 3,5 procenta
15:40Jaké jsou skutečné zájmy Číny a jak moc její konkurence ovlivní hospodaření amerických firem?
14:27Citi překonala všechny odhady zisku s tím, jak přestavba pod vedením CEO Fraserové nabírá na obrátkách
14:02Goldman Sachs těžila z tržní volatility, obchodování s akciemi bylo znovu rekordní

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index
14:30USA - PPI, y/y