Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Automobilkám Hyundai a Kia se nepodařilo splnit prodejní cíle

Automobilkám Hyundai a Kia se nepodařilo splnit prodejní cíle

04.01.2016 8:41
Autor: Redakce, Patria.cz

Odbyt největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor a její sesterské společnosti Kia Motors v loňském roce stagnoval. Firmy tak poprvé od světové finanční krize nesplnily své prodejní cíle. Hyundai vyrábí automobily rovněž v České republice.

Jihokorejské automobilky se nyní potýkají se zpomalením poptávky v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích. Ve Spojených státech navíc získávají zpět ztracené pozice na trhu jejich američtí a japonští rivalové, napsala agentura Reuters.

Odbyt Hyundai loni zůstal beze změny na 4,96 milionu vozů. Cílem automobilky přitom bylo prodat 5,05 milionu vozů. Výrazněji se loni nezměnil ani odbyt sesterské firmy Kia, která tak prodala 3,05 milionu vozů namísto plánovaných 3,15 milionu.

Podle analytiků v letošním roce poptávka po automobilech v Číně oživí díky snížení daně z obratu. V Rusku, Brazílii a v dalších klíčových rozvíjejících se zemích však analytici počítají s pokračujícím útlumem automobilového trhu.

Hyundai a Kia předpokládají, že jejich souhrnný prodej letos stoupne o 1,5 procenta na 8,13 milionu vozů z loňských 8,01 milionu. Kia by měla v prvním pololetí otevřít svou první továrnu v Mexiku, zatímco Hyundai plánuje ve druhém pololetí spustit výrobu ve svém čtvrtém závodě v Číně.

Hyundai a Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u Žiliny na Slovensku.

Zdroj: ČTK


Čtěte více:

Čína a Blízký východ srážejí asijské akcie na počátku nového roku dolů
04.01.2016 8:16
Hledání bezpečného investičního přístavu může podle hodnocení agentur...
Začátak roku v červeném
04.01.2016 8:32
Pražská burza v rámci vůbec poslední obchodní seance již minulého roku...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.03.2026
17:14Monetární středověk, fiskální doba kamenná?
15:30Nový technologický hit: simulace lidského chování?
14:05Evropské technologické firmy s valuací 1,4 bilionu dolarů skončily v zahraničí, upozorňuje studie
12:47Evropská energetika má stále prostor růst. Morgan Stanley zvyšuje doporučení  
12:04Nálada investorů stoupá s rostoucí důvěrou v příměří v Íránu  
11:07Nečekané změny v mezinárodním rezervním systému – vliv zlata a nástup netradičních měn
10:56Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v březnu snížila méně, než se čekalo
9:58Ropa výrazně zlevňuje v naději na jednání s Íránem, Brent klesl pod 100 dolarů
9:48Komárkův Allwyn dokončil spojení s řeckou OPAP, vstoupil tak na aténskou burzu
9:33Rozbřesk: Washington tlačí Írán k jednání. Trhy si oddychly, ekonomika už šok vstřebává
9:16Colt CZ potvrzuje odolnost portfolia, růst v roce 2026 potáhne munice a nový segment energetických materiálů  
8:57Colt CZ překonal očekávání, USA předložily plán pro mír a ARM uvede vlastní čipy  
6:01Propad akcií je hlubší, než se může zdát. Podle Morgan Stanley to dává šanci na silné oživení
24.03.2026
21:10Akcie odmazaly část ztrát díky naději na jednání o Hormuzu, válka však dál trvá  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Jefferies Financial Group Inc (02/26 Q1, Aft-mkt)
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo