Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rozjednané prodeje domů v USA rostou, přesto trhy zklamaly

Rozjednané prodeje domů v USA rostou, přesto trhy zklamaly

28.01.2016 16:17, aktualizováno: 28.1. 16:34
Autor: Michal Putna, Patria Online

Aktualizováno

Rozjednané prodeje starších domů v prosinci mírně rostou a m/m posilují o 0,1 % po revidovaném 1,1% poklesu z listopadu. Trh však čekal výsledek na úrovni +0,9 % (agentura BBG). Meziročně je počet rozjednaných prodejů o 4,2 procenta výše a také v tomto srovnání zaostal za tržním odhadem 4,8 %. Jedná se navíc o zpomalení revidovaného listopadového tempa růstu 4,9 %.

Za mírným růstem m/m aktivity stojí 6,1% zlepšení na severovýchodě USA, které dokázalo převážit mírné ztráty ve všech ostatních regionech USA. Meziročně jsou na tom všechny části USA lépe, resp. počet rozjednaných realitních transakcí je vyšší. V čele žebříčku stojí opět severovýchod, který má však na nemovitostním trhu USA nejmenší váhu. Vyšší ceny domů v kombinaci s jejich omezenou nabídkou pak mohou způsobovat pokles zájmu o koupi již existujících nemovitostí.

Ostatní realitní kategorie (prodeje nových i starších domů) přinesly v prosinci dobrá čísla a korespondují s rostoucím zájmem Američanů o (nové) bydlení. Z tohoto pohledu přináší dnešní data pouze zpomalení přechozího růstu (na yoy bázi).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.01.2026
23:11Zisk Tesly se loni propadl téměř o polovinu, firma investuje do xAI
22:55Akcie Microsoftu po vyšších než očekávaných výdajích klesají o pět procent
22:41Meta doručila silné výsledky i výhled, akcie letí prudce nahoru
22:30Fed sazby nemění a chce nechat promluvit data
22:02Trhy kolísaly, protože Powell naznačil pauzu Fedu  
20:38Fed ponechal sazby beze změny, americký trh práce se stabilizuje
17:14Rok pádu americké výjimečnosti
16:04Německá vláda zhoršila odhad letošního růstu hospodářství na jedno procento
15:30Úspěšný den čipařů posílá akcie v celém sektoru nahoru
14:53Policie zasáhla v Deutsche Bank kvůli podezření z praní peněz spojeném s ruským oligarchou
14:44Woodová: Obrovské příležitosti pro Teslu, bitcoin se stane uchovatelem hodnoty
13:18LVMH (-7 %) zklamala výsledky i výhledem. Luxusní sektor čeká delší útlum
12:31Analytický radar: Tabák bez růstového příběhu, Erste má Polsko v ceně, KB stagnuje a Moneta je už drahá
12:00Jakub Blaha: ASML trhá rekordy. Umělá inteligence žene poptávku, ale prodeje v Číně mají oslabit  
11:38Korejský akciový trh přeskakuje německý a stává se desátým největším na světě
11:31Trump vítá slabý dolar. Měna padá na čtyřleté minimum a trhy znejistěly
11:25Trump přitížil dolaru a nasměřoval poptávku zpět do drahých kovů. Technologie naladilo ASML  
9:24ASML hlásí rekordní objednávky, zvažuje zrušení 1 700 míst a oznamuje další buyback  
9:19SpaceX plánuje IPO na červen. Od investorů chce získat 50 miliard dolarů při valuaci 1,5 bilionu
8:50Rozbřesk: Viceguvernér Frait otevírá prostor pro další pokles úrokových sazeb

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m