Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Zisk akcií v Japonsku udal směr pro většinu asijských trhů

Zisk akcií v Japonsku udal směr pro většinu asijských trhů

03.06.2016 8:13
Autor: Pavel Daniel

Konec prvního červnového týdne roku 2016 skončil pro většinu asijských akciových trhů připisováním zisků. Trhy ovlivnil japonský trh, kde tamní akcie posilovaly poprvé za tři dny. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific přidal 0,1 procenta na hodnotu 128,27 bodu. Podle analytiků se investoři začínají soustřeďovat na výsledek veřejného hlasování o setrvání Velké Británie v Evropské unii a obracejí svou pozornost na makro ekonomických události v tomto měsíci. Ty totiž mohou naznačit indicie o tom, kdy bude americká centrální banka zvyšovat úrokové sazby v zemi. Investoři čekají na důležité makro data z amerického trhu práce, o tzv. „payrolls“.

Japonské akcie se pohybovaly v závěru týdne mezi zisky a ztrátami při nízkých obchodních objemech. Index Topix ale nakonec během seanci připsal 0,3 procenta zisku na hodnotu 1 335,72 bodu a obchodní objemy vykázaly pouhých 20 procent 30ti denního „indtraday“ průměru. Index atakoval hodnotu týdenního poklesu ve výši 1,1 procenta. Index Nikkei 225 uzavřel obchodní seanci o 0,5 procenta silnější na hodnotu 16 642 bodu. Japonský jen se vůči americkému dolaru obchodoval na ceně 108,92 jenu za dolar po třech dnech zisků.

Australský akciový index S&P / ASX 200 přidal 0,5 procenta a jihokorejský akciový index Kospi přidal 0,1 procenta. Novozélandský index S&P / NZX 50 posílil o 0,2 procenta. Čínské akcie připsaly podle burzovních statistik svůj první týdenní zisk téměř za dva měsíce, když jim k tomu pomohly spekulace investorů, že akciové indexy Číny se zařadí do rodiny indexů MSCI Inc. Shanghai Composite Index aktuálně připisuje zisky ve výši 0,31 procenta, jeho týdenní zisk atakoval 3,9 procenta. Index CSI 300 aktuálně roste o 0,67 procenta. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises přidává 0,45 procenta a Hang Seng 0,34 procenta.

Ceny ropy stagnovaly, podle analytiků kvůli tomu, že investoři vnímají nezměněnou rétoriku Sdružení zemí vyvážejících ropu (OPEC) ohledně nastavení produkčních stropů a sledují vyhlídky vývoje poptávky po ropě. Cena ropy WTI na trhu New York Mercantile Exchange klesla o 0,02 % na 49,16 amerického dolaru za barel. Cena ropy Brent na trhu Intercontinental Exchange (ICE) odepsala 0,04 % na 50,02 USD za barel. OPEC ukončil své pololetní zasedání ve Vídni bez jakýchkoli úprav produkčního objemu těžby ropy.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2026
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.