Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asijské akcie připisují zisky druhý den, tentokrát jim pomohl japonský jen

Asijské akcie připisují zisky druhý den, tentokrát jim pomohl japonský jen

12.07.2016 8:17
Autor: Pavel Daniel

Asijské akcie posílily už druhý den po sobě a regionální referenční akciový index atakoval zatím své nejvyšší uzavírací hodnoty za měsíc. Důvodem je podle analytiků vývoj japonského jenu k americkému dolaru, jenž poslal japonské akcie k ziskům. Také americké akcie pokračovaly v příznivém trendu. Americký index S&P 500 přidal během pondělní seance 0,3 procenta a prodloužil tak rally, spuštěnou v pátek minulý týden, kdy vyšly zprávy z amerického pracovního trhu. Investoři nyní obracejí svou pozornost k výsledkové sezóně, kterou neoficiálně odstartoval hliníkářský koncern Alcoa Inc. Firma, jejíž historie podle agentury Bloomberg letos počítá se 128 rokem existence, oznámila zisk, který překonal odhady analytiků. Asijský regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific vzrostl o 0,9 procenta na hodnotu 131,80 bodu a atakoval tak nejvyšší uzavírací hodnotu od 8. června.

Japonský akciový index Topix přidal 2,9 procenta na hodnotu 1 291,78 bodu. Během pondělí index vyskočil o 3,8 procenta, což bylo nejvíce od února 2016. Důvodem vývoje je podle analytiků aktuální vývoj na japonské politické scéně, kdy Šinzó Abe, šéf vládnoucí strany a koalice, získal většinu ve volbách do horní komory parlamentu a řekl, že chce „rychle formulovat komplexní výrazné ekonomické opatření". Japonský jen se vůči americkému dolaru obchodoval za 103,16 jenu za dolar. Index Nikkei 225 ukončil obchodování se ziskem 2,5 % na úrovni 16 096 bodů.

Jihokorejský akciový index Kospi přidal 0,1 procenta, australský index S&P / ASX 200 vzrostl o 0,4 procenta a novozélandský S&P / NZX 50 Index se změnil jen málo. Čínské akcie, především ty obchodované v Hong Kongu, připisovaly zisky už druhý den, když podle analytiků těží z posilování regionálních akcií, podpořených optimismem investorů z toho, že světoví tvůrci měnových politik podniknou dostatečné kroky ke stimulaci ekonomického růstu. Index Hang Seng China Enterprises Index aktuálně roste o 0,90 procenta, index Hang Seng přidává rovněž 0,90 procenta. Index Shanghai Composite posiluje aktuálně o 1,06 procenta a index CSI 300 roste o 1,34 procenta.

Cena ropy WTI na trhu New York Mercantile Exchange vzrostla o 0,27 % na 44,88 amerického dolaru za barel, cena ropy Brent na trhu Intercontinental Exchange (ICE) posílila o 0,32 % na 46,40 USD za barel. Analytici připisují posilování ceny ropy v Asii očekávání investorů před údaji o americkém průmyslu a stavu zásob ropy a rafinovaných výrobků, které má představit Americký ropný institut, ve středu pak data o zásobách ropy v USA zveřejní americký Department of Energy.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.01.2026
9:37Víkendář: Změnilo by digitální euro fungování finančního systému?
10.01.2026
16:17Goldman Sachs: Investice do AI se ve vztahu k růstu ekonomiky hodně přeceňují
9:34Víkendář: Směrem k digitálnímu euru
09.01.2026
22:00Smíšená data z trhu práce nezabránila S&P 500 v růstu na nová maxima  
18:09Rozhoduje hotovost
16:36Traders Talk: Netflix u ročních minim, ČEZ zůstává stálicí a IPO Czechoslovak Group
15:35Trh práce v prosinci zůstal v zajetých kolejích, Fed může snižovat, a to finančním trhům stačí
14:53KKCG Real Estate Financing a.s. - Oznámení o manažerských transakcích
14:35Akcie Rolls-Royce stanovují nová maxima každý den roku 2026. Co stojí za jejich růstem?
13:02Perly týdne: Směrem k silnějšímu růstu bez nižších sazeb?
11:40Den D pro Trumpova cla? Nejvyšší soud dnes možná rozhodne
10:58Míra nezaměstnanosti v prosinci podle očekávání vzrostla na 4,8 %
10:38Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:37Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:36Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2025
10:10CSG by mohla oznámit IPO už příští týden. Strnad cílí na valuaci 30 miliard eur
10:03Rio Tinto opět jedná o převzetí Glencore. Vznikl by největší těžař světa
9:08Zahraniční obchod Německa slábne. Automobilky zrychlují, energetika brzdí
8:58Rozbřesk: Obchodní schodek USA se zázračně snižuje, což zvyšuje odhady HDP
8:47IPO CSG v Amsterdamu může přijít už příští týden, akciemi i dluhopisy může zahýbat rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o clech  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data