Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Procter & Gamble šetřil, odprodával značky...a potěšil investory

    Procter & Gamble šetřil, odprodával značky...a potěšil investory

    25.10.2016 17:00
    Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

    Stáj značek skupiny Procter & Gamble prořídla, zisky ale potěšily investory. Výrobce plenek Pampers hospodařil v letních měsících do konce září se ziskem nad odhady analytiků. Překvapit trhy mu pomohla solidní poptávka po dětském zboží či produktech péče o domácnost. Akcie v úvodu obchodování přidávaly 4,4 procenta.

    Aby pomohla skomírajícím tržbám, odprodávala americká firma neziskové značky. Minulý měsíc se tak výrobce spotřebního zboží zbavil hned 41 z nich, které prodal společnosti Coty za 12,5 miliardy dolarů. Z portfolia tak mizí na příklad značka dámské vlasové kosmetiky Wella. Pozornost místo toho P&G zaměřuje na značky, které považuje za klíčové pro svoje obchodní aktivity. Mezi ně patří kromě zmíněných Pampers třeba čisticí prostředky Tide nebo holicí produkty Gilette.

    P&G také pokračuje v dlouhodobém plánu snižování výdajů. Díky němu osekal v uplynulých pěti letech výdaje o 10 miliard dolarů a stejně velkou částku chce ušetřit v další pětiletce. Velkou část ušetřených peněz hodlá investovat do modernizace obalů a vylepšení samotných produktů, ale také do výzkumu a vývoje, řekl finanční ředitel Jon Moeller.

    Zředěný čistý zisk stoupl během tří měsíců do konce září na 2,7 miliardy dolarů, což odpovídá 0,96 dolaru na akcii a meziročnímu nárůstu o zhruba 5,5 procenta. Bez mimořádný položek firma vydělala na pokračujících operacích 1,03 dolarů na akcii, a překonala tak průměrný tržní odhad ve výši 0,98 dolaru. Čisté tržby zůstaly oproti výsledku před rokem převážně beze změn na 16,52 miliardy dolarů. Překonaly ale odhad 16,49 miliardy dolarů, se kterým v průměru počítali analytici společnost Thomson Reuters.

    Tržby v Británii se ale o 2 procenta propadly. Řada konkurentů, třeba evropský Unilever, se po přelomovém britském referendu o Brexitu a následným propadem libry pokusila zvýšit v Británii ceny. Moeller se o cenové strategii na největším evropském trhu P&G odmítl bavit. Británie ale „zůstává velmi náročným a vysoce propagačním trhem“ prohlásil mimo jiné.

    Vývoj akcií Procter and Gamble od 31.12.2015, žlutě je vyznačen pohyb širšího akciového indexu S&P 500:

    pg

    Zdroje: CNBC, P&G First Quarter Earnings Company Release


    Čtěte více:

    Summary - Daimler, SAP, GE, Honeywell
    21.10.2016 17:32
    Evropa: Daimler AG (DIP) Německá automobilová skupina Daimler AG má ...
    Varovné tržní signály jsou všude kolem. Nevěnujte jim pozornost
    25.10.2016 11:30
    Potenciálních rizik je v současné době víc než dost: Americké preziden...
    Summary: Koninklijke Philips NV (DIP), T-Mobile US
    24.10.2016 18:01
    Evropa: Koninklijke Philips NV (DIP) Výrobce osvětlení a zdravotnické...
    O2 za tři čtvrtletí zvýšila zisk o osm procent na čtyři miliardy
    25.10.2016 7:57
    Operátor O2 zvýšil od ledna do konce září čistý zisk o osm procent na ...
    CETV hlásí nižší kvartální ztrátu a růst výnosů
    25.10.2016 8:57
    CETV oznámila výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí 2016. Společnost...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    30.07.2026
    18:24AI investor Leopold Aschenbrenner byl po výrazných ztrátách nucen uzavřít všechny své akciové pozice
    16:36PODCAST Traders Talk: Korekce na Wall Street nemusí být u konce. Meta vypadá zajímavě
    16:01Mag7 s valuacemi blízko celému trhu. PE informační šum vysoko
    15:36Americký spotřebitel se ve 2Q rozjel, celá ekonomika však zpomalila  
    14:04Adidas prodával jako nikdy předtím. Investory ale zklamala ziskovost
    14:03Meta nedokázala přesvědčit investory návratností extrémně vysokých investic do AI  
    13:48Šindel: Česká ekonomika zrychlila, za očekáváním ČNB ale opět zaostala
    13:36Britská centrální banka drží sazby, přibývá ale hlasů pro jejich zvýšení
    13:01Microsoft smetl pochybnosti ze stolu a jasně ukázal, jaký přínos mají investice do AI  
    11:43Erste zvýšila výhled i dlouhodobé cíle, výnosy ale zaostaly za očekáváním trhu  
    11:26Česká ekonomika po slabším začátku roku znovu nabírá tempo
    11:15Fed nezvyšuje sazby, ale nejistotu, výsledky velkých techů jsou smíšené a akcie převážně zelené  
    10:59Stellantis se vrátila k zisku. Obrat táhne Severní Amerika, Evropa dál zaostává
    10:48Dlouhodobý investiční produkt láká čím dál více Čechů. Za dva a půl roku do něj vložili přes 12 miliard korun
    10:39BMW doplácí na krizi v Číně. Zisk automobilky se propadl o více než třetinu
    10:30Komerční banka překonala očekávání a zlepšila výhled. Hlavní výnosy však zůstávají pod tlakem  
    9:41Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 2Q 2026
    9:06Rozbřesk: Nový šéf Fedu Kevin Warsh pozorně sleduje reakce trhů na příchozí data.
    8:51I přes pokles čistého zisku Komerční banka překonala odhady a dividenda má dosáhnout 80 % zisku
    8:41Erste překonala odhady a zvýšila výhled. Do roku 2030 chce více než zdvojnásobit zisk na akcii

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    JP - Základní O/N úroková sazba
    3:30Čína - PMI v průmyslu
    3:30Čína - PMI ve službách
    11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
    15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university