Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Burzy v Evropě zřejmě na začátku dne navážou na ztráty v zámoří

Burzy v Evropě zřejmě na začátku dne navážou na ztráty v zámoří

18.05.2017 8:53
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražská burza ve středu klesala o 0,6 procenta na 1021 bodů. I na ostatních trzích byla pesimistická nálada. Kauza okolo odvolání šéfa americké Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho prezidentem Donaldem Trumpem měla dohru na amerických trzích, když S&P 500 klesl o 1,8 procenta, podobně jako Dow Jones Industrial Average.

Z finančního sektoru se v Praze dařilo Erste, která rostla o 0,4 procenta na 895,50 korun za kus a Komerční bance, která přidala půl procenta na 977 korun za kus. Podle analytika Patria Finance Václava Kmínka bankovní tituly v regionu těží hlavně ze solidního růstu HDP ve střední Evropě. Nedařilo se ale pojišťovací skupině VIG, která klesla o 2,9 procenta, ani tuzemské Monetě, jejíž akcie přišly o 0,4 procenta hodnoty.

Politická nestabilita za oceánem si zřejmě na pražské burze vybrala oběť v podobě akcií mediální skupiny CETV, které jsou obchodované i ve Spojených státech. Na pražské lince její akcie klesly o 6,4 procenta na 98,30 korun za kus, smazaly tak zisky za minulý týden a vrátily se pod hranici 100 korun za jednu.

ČEZ klesl o 2,35 procenta na 441 korun za jeden cenný papír a poprvé po čtyřech dnech se tak akcie energetického giganta octly v červeném. Skupina Czech Coal včera prodloužila nabídku na koupi elektrárny Počerady, kterou ve čtvrtek zřejmě projedná dozorčí rada ČEZu. Nabídka byla původně platná jen do konce dubna. Také bude záležet na stanovisku ministerstva financí, z jehož čela pravděpodobně brzy odejde kvůli koaliční krizi šéf hnutí ANO Babiš. Včera se premiér Sobotka nechal slyšet, že souhlasí s návrhem hnutí, aby Babiše nahradil poslanec a bývalý šéf české pobočky Microsoftu Ivan Pilný.

Pohyby futures kontraktů na evropské akciové indexy jsou před začátkem obchodování minimální, ale spíše naznačují pokračování červeného dne. Futures na německý DAX klesají o 0,01 procenta, zatímco ty na francouzský CAC 40 ztrácejí 0,11 procenta.

 

Čtěte více:

Jak Trumpova politika připravila Spojené státy o jedno prvenství
18.05.2017 7:13
Změny v americké energetické politice pod vedením nového prezidenta Do...
Co nám říkají biotechnologie svou 55procentní korekcí?
17.05.2017 18:29
Jen velmi výjimečně se centrální bankéři pustí do takového dobrodružst...
Donald dal, Donald vzal... Povolební zisky dolaru jsou pryč
17.05.2017 17:53
Skandál prezidenta Trumpa finanční trhy zprvu ovlivňoval okrajově, ale...
Wall Street ztratila téměř dvě procenta, pod tlakem banky
17.05.2017 22:03
Americké akciové trhy uzavřely dnešní obchodní den v záporných hodnotá...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  
11:57RMS Mezzanine, a.s.: Rozhodování valné hromady společnosti písemnou formou mimo zasedání
11:27Zatímco nadšení v Evropě opadlo, Amerika bude růstem dohánět sváteční pauzu  
10:11Berkshire Hathaway ztrácí náskok. Relativní výkonnost je vůči S&P 500 zpět na úrovních z roku 2007
9:03Ferrari odhalilo svůj první elektromobil: 310 kilometrů v hodině a dojezd 530 kilometrů
8:45Rozbřesk: V Hormuzu znovu nejasno, což limituje zisky eura, v Polsku se sazby asi nezmění
8:44Americké údery v Íránu tlumí naděje na mírovou dohodu a Ferrari představilo první elektromobil  
8:29Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
6:05AI boom přináší trendovým investorům rekordní výnosy  
25.05.2026
17:16Obnovující se síla dolaru a ropný „UAE“ efekt

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data