Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Tři byznysmeni nabízí 1 010 Kč za akcii Pegasu. Pegas akcionářům: Zatím nic nepodnikejte

    Tři byznysmeni nabízí 1 010 Kč za akcii Pegasu. Pegas akcionářům: Zatím nic nepodnikejte

    18.07.2017 10:02, aktualizováno: 18.7. 17:19
    Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

    Aktualizováno

    Společnost R2G Rohan Czech, kterou nepřímo vlastní rodinná nadace Oldřicha Šlemra a podnikatelé Eduard Kučera a Pavel Baudiš, chce koupit veškeré akcie Pegas Nonwovens. Akcionářům v rámci dobrovolného nabídky nabízí 1 010 za jednu, což znamená přirážku 7,1 procenta k pondělní zavírací ceně 943,00 . Největší akcionář Pegasu se už nechal slyšet, že o prodeji v rámci této nabídky neuvažuje. Samotný Pegas vzkázal, že kvůli návrhu se zanedlouho sejde jeho představenstvo. Akcionářům doporučuje, aby v mezidobí ohledně nabídky nic nepodnikali.

    Nabízená částka je o 4,1 procenta vyšší, než bylo dosavadní historické maximum 970  z konce května. To dnes akcie Pegas překonaly: titul uzavřel vyšší o 8,17 procenta na 1 020,00 Kč, což je nový historický rekord.

    R2G: Pomůže to akvizicím...

    R2G Rohan říká, že se chce stát dlouhodobým akcionářem společnosti Pegas. „Jako dlouhodobý akcionář bude R2G podporovat strategický růst společnosti v Evropě i v mimoevropských zemích a bude partnerem pro management společnosti pro realizaci růstové strategie. R2G je přesvědčena, že je v dlouhodobém zájmu společnosti akumulovat hotovost tak, aby v rámci strategie růstu společnost mohla provádět akvizice v sektoru výrobců netkaných textilií,“ stojí v prohlášení na webu společnosti.

    Podle Jakuba Dyby, kterého citoval Bloomberg a který má v R2G na starosti nové investice, roztříštěné vlastnictví Pegasu akvizicím nepomáhá.

    Největší akcionář prý nic neprodá

    Návrh nabídkového dokumentu je ještě potřeba předložit ČNB ke schválení. Největší akcionář Pegasu Wood&Co se už ale nechal slyšet, že nabídku nepodporuje. "V současné chvíli vnímáme ten dlouhodobý růstový potenciál společnosti Pegas. Takže aktuálně neměníme naši strategii, která je dlouhodobá. Jsme akcionářem od roku 2009 a o prodeji neuvažujeme," řekl agentuře Reuters Petr Vošvrda, ředitel Wood Textiles Holding. Ta držela k 15. červnu podíl 27,9 procenta v Pegasu.

    Společnost R2G Rohan S.a r.l. držela prostřednictvím R2G Rohan Czech k minulému čtvrtku v Pegasu podíl 7,92 procenta, uvedl Pegas v regulatorním sdělení. Jeho představenstvo se sejde v krátké době, aby uvedené oznámení projednalo. "V mezidobí se akcionářům doporučuje, aby nepodnikali žádné kroky ve vztahu k této nabídce," uvedl také Pegas.

    Pegas vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku. Tržní hodnota Pegasu, který měl ke konci března 586 zaměstnanců, činí zhruba 9,368 miliardy Kč, ukazují data Bloombergu.

    Od začátku letošního roku je akcie Pegas zatím vyšší o zhruba 32 procent. Graf ukazuje jeho vývoj za posledních 5 let. Index pražské burzy PX (v grafu červeně) po dnešním rozpočitém začátku rostl naposledy o 0,6 procenta.

    pegas 

    Průmyslník Šlemr založil R2G loni v srpnu. Společnost říká, že funguje jako rodinná investiční kancelář a správce rodinného majetku. Přímé investice uskutečňuje prostřednictvím investiční platformy, která disponuje majetkem s hodnotou přes 1 miliardu Kč. Platformu podporují rodiny pánů Šlemra, Kučery a Baudiše, stojí také na jejím webu.

    Zdroje: www.r2g-rohan.cz, Patria.cz, Reuters, Bloomberg



     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    Čtěte více:

    Pegas Nonwovens: Kvartální provozní zisk nad odhady, dividenda v souladu
    23.03.2017 8:25
    Pegas Nonwovens hospodařil v posledním loňském čtvrtletí s provozním z...
    Pegas (+4 %): Čistý zisk v 1Q vzrostl více než šestinásobně, výhled potvrzen
    11.05.2017 9:55
    Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens hospodařil v letošním první...
    Výsledková sezona v Praze vrcholí, ČEZ po výsledcích +2 % a Pegas dokonce +4 %
    11.05.2017 10:02
    Na pražské burze právě vrcholí výsledková sezona, když hned čtyři spol...
    Pegas vyplatí dividendu 1,30 EUR a zruší vlastní akcie, rozhodli akcionáři
    15.06.2017 12:34
    Akcionáři PEGAS NONWOVENS schválili výplatu dividendy 1,30 EUR na akc...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč
    11:36Inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta, uvedl v odhadu Eurostat
    11:24Po depresi mánie. Polovodiče otočily a dnešní pokračování růstu podpoří Amazon  
    10:26AI investor Leopold Aschenbrenner byl po výrazných ztrátách nucen uzavřít všechny své akciové pozice
    8:44Rozbřesk: Tokio už dávno není drahé. Praha už dávno není levná. A Švýcarsko je pořád Švýcarsko
    8:40Microsoft píše historii, Amazon překvapil cloudem a Apple zklamal službami  
    8:26Amazon obhájil miliardové sázky na AI. AWS výrazně zrychlilo a akcie prudce rostou
    8:15Apple výrazně překonal očekávání, investory ale zklamal růst služeb
    6:09Menší trpělivost s Teslou i s umělou inteligencí
    30.07.2026
    16:36PODCAST Traders Talk: Korekce na Wall Street nemusí být u konce. Meta vypadá zajímavě
    16:01Mag7 s valuacemi blízko celému trhu. PE informační šum vysoko
    15:36Americký spotřebitel se ve 2Q rozjel, celá ekonomika však zpomalila  
    14:04Adidas prodával jako nikdy předtím. Investory ale zklamala ziskovost

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data