Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
To nejlepší od Amazonu možná teprve přijde

To nejlepší od Amazonu možná teprve přijde

29.10.2018 10:02
Autor: Redakce, Patria.cz

Co kdyby existovala společnost, která ví, co si chcete koupit, ještě dříve, než to zjistíte vy? Tuto a podobné otázky si klade americký The Atlantic s tím, že takovou společností může již nyní být Amazon. „Společnost, která úplně změnila způsob našich nákupů, nyní chce úplně vážně prodávat reklamu, která nám řekne, co máme nakupovat,“ píše The Atlantic a popisuje změny, které by nový tah Amazonu měl přinést.

Mike Olson z Piper Jaffray odhaduje, že tržby z reklamy letos u Amazonu dosáhnou 8 miliard dolarů, v roce 2020 už by mělo být toto číslo dvojnásobné. A v ziskovosti by mělo předčit cloudové služby od Amazon Web Services. Společnost eMerketer zase tvrdí, že tato firma je v USA třetím největším prodejcem digitální reklamy, před ní je pouze Google a Facebook

„Amazon vlastní informace, které zadavatelé reklamy používají pro správné cílení svých reklam. Amazon přesně ví, co spotřebitelé na internetu hledají a kupují, kde bydlí, může znát adresy členů našich rodin, naše komentáře ke kvalitě různých služeb a produktů, sbírá informace ohledně toho, co na internetu sledujeme, co posloucháme. Facebook a Google mohou znát naše přátele a vědí, co si myslíme o politice, ale Amazon ví přesně, kde a za co utrácíme naše peníze,“ tvrdí The Atlantic. 

Amazon je tak rozšířený a má takovou důvěru, že podle futuristy Alexe Salkevera může začít nepozorovaně šířit „hyperspotřebu“. Může k tomu využívat různé věrnostní programy, kde se spotřebitel upíše nějaké značce a potom dostává slevy. Jenže s tím, jak bude získávat další a další informace a zlepší svou schopnost je zpracovat, může stále více tlačit na to, abychom kupovali zboží, po kterém toužíme. Může k tomu využívat i své vlastní produkty a příkladem je tablet Fire, který může zákazník získat za relativně nízkou cenu, ale pak zjistí, že se mu na obrazovce objevují reklamy Amazonu. Podobné je to třeba s Fire TV a dalšími produkty a službami Amazonu. 

The Atlantic v této souvislosti zmiňuje odborníka na bezpečnost informací Mika Thompsona z Manchesteru, který podle svých slov koupil svým dětem tablety od Amazonu, ale pak zjistil, že nejde o nic víc, než o „přenosné přístroje, které do vás tlačí reklamu“. Amazon mu sice nabízel, že za 10 liber reklamy zmizí, ale když je zaplatil, stalo se tak jen u části z nich. Twitter je „podobných stížností plný“, píše The Atlantic a dodává, že Amazon může touto strategií nakonec u zákazníků vyvolat silnou negativní reakci. 

„Jen málokteré společnosti se podařilo nabízet tolik reklamních produktů a jen málokterá získala v této oblasti tak dominantní pozici. Je to dobrá zpráva pro akcionáře Amazonu, protože z reklamy firma vydělává a tyto peníze mohou financovat rozvoj nákladných dodavatelských služeb, které Amazon musí vybudovat,“ tvrdí The Atlantic. A dodává, že s tím, jak se bude reklama zlepšovat, Amazon nás bude stále víc a víc přesvědčovat, abychom nakupovali. A hlavně od něj. 

Zdroj: The Atlantic

 
 
 

Čtěte více:

Základy historie alkoholové ekonomiky
28.10.2018 16:53
Známý ekonom Tim Taylor se na svém populárním blogu The Conversable Ec...
Pokud „není Tesly bez Muska“, pak mají investoři vážný problém
26.10.2018 11:31
Ředitelé velkých společností, kteří jsou veřejností považováni za hvěz...
Víkendář: Tahle chyba v úsudku byla hodně krutá
27.10.2018 9:22
Mohamed bin Salmán, přezdívaný MbS, je členem saúdské královské rodiny...
Víkendář: Britové možná na vlastní kůži zjistí, že pýcha předchází pád
28.10.2018 9:32
Novinář Matthias Matussek ve své knize My Němci popisuje i jeden večer...

Váš názor
 • A tak já myslim
  29.10.2018 17:10

  A tak já myslim, že to nejlepší je právě tady, když ten papír odepisuje už pár dnů za sebou 100 dolarů denně... hmm :)
  ntw
 •  
  29.10.2018 13:10

  Amazon je tak rozšířený a má takovou důvěru, že podle futuristy Alexe Salkevera může začít nepozorovaně šířit „hyperspotřebu“ = skoda ZE SA NESPYTALA tych čo predávajú na amazone, ako ľahko je im bloknúť účet , stačí napr. napísať negatívnu recenziu
  Open_mind
 •  
  29.10.2018 13:09

  AKO BY TO VYZERALO V OVCOM KRALOVSTVE ? nyní chce úplně vážně prodávat reklamu, která nám řekne, co máme nakupovat
  Open_mind
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Wirecard AG (12/19 Q4)
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y