Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
The Guardian: Facebook plánuje svou vlastní kryptoměnu, problémem může být jeho pověst

The Guardian: Facebook plánuje svou vlastní kryptoměnu, problémem může být jeho pověst

30.05.2019 10:34
Autor: Redakce, Patria.cz

Společnost Facebook (Investiční tip) plánuje vydání své vlastní kryptoměny. The Guardian tvrdí, že tato „GlobalCoin“ by měla vstoupit na trh v roce 2020 a šéf Facebooku Mark Zuckerberg se kvůli tomu minulý měsíc sešel s guvernérem Bank of England. Nová měna by uživatelům Facebooku umožnila digitální platby v řadě zemí.

„GlobalCoin by umožnil 2,4 miliard uživatelů Facebooku měnit dolary a další mezinárodní měny na digitální měnu. Ta by pak byla používána na nákup věcí přes internet i v obchodech, nebo pro převod peněz bez potřeby mít bankovní účet,“ píše The Guardian. Mark Zuckerberg podle něj také probíral se zástupci amerického ministerstva financí projekt nazvaný Project Libra a se zástupci firem jako Western Union diskutoval o systémech, které by umožňovaly levný a bezpečný převod peněz. A minulý rok se objevily zprávy, že Facebook pracuje na kryptoměně, která by umožňovala převod peněz pomocí aplikace WhatsApp.

Zuckerberg hovoří o tom, že „poslat peníze by mělo být tak jednoduché jako poslat digitální fotku“. K tomu účelu vytvořená kryptoměna by měla být provázána s košem mezinárodních měn, jako je americký dolar, euro a japonský jen. Takový systém by měl bránit nadměrné volatilitě její ceny. Facebook by dokonce mohl digitální měnu používat k proplacení určité aktivity uživatelů, jako například shlédnutí reklamy. Šlo by o podobný systém, jako jsou věrnostní karty některých obchodů.

The Gurdian ovšem podotýká, že Facebook nemá právě nejlepší pověst, co se týče ochrany dat, a firma by tak mohla čelit odporu regulátorů. Ti by se mohli obávat úniku finančních dat uživatelů. Zuckerberg podle Guardianu o celé věci hovořil i s dvojčaty Winklevossovými. Cameron a Tyler s ním vedli právní spory o to, kdo přišel s nápadem na vytvoření Facebooku, dvojčata později založila kryptoměnovou burzu Gemini. Jde o jednu z prvních dvou firem, která dostala souhlas regulátora k vydání kryptoměny provázané s kurzem dolaru. The Guardian tvrdí, že celý projekt na vytvoření kryptoměny Facebooku by měl stát asi 1 miliardu dolarů a jednání o něm byla vedena i se společnostmi Visa a Mastercard.

Zdroj: The Guardian



Čtěte více:

Vláda chce 7% digitální daň pro internetové giganty, získat 5 miliard korun ročně
30.04.2019 14:07
Vláda chce zavést sedmiprocentní digitální daň pro velké internetové f...
Bershidsky: Česká republika ví, jak na technologické giganty. Mohly by se od ní učit i Spojené státy
06.05.2019 12:56
Je jen otázkou času, kdy začnou evropské země danit nadnárodní technol...
Útočníci mohli skrze WhatsApp nakazit mobily sledovacím programem
14.05.2019 16:29
Komunikační aplikace WhatsApp opravila chybu v zabezpečení svého produ...
Investiční tip Facebook: Bezkonkurenční je jeho uživatelská základna
16.05.2019 10:49
V roce 2004 se pod rukama Marka Zuckerberga zformoval prototyp sociáln...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.07.2025
22:00Wall Street si přes Trumpovo zastrašování Powella připsala další zisky  
18:23Jsou americké akcie drahé, nebo jen nad svým valuačním standardem? To mohou být dvě rozdílné věci
16:55Evropská komise chce výrazně zvýšit sedmiletý rozpočet: z 1,2 na dva biliony eur
16:53Wall Street balancuje kolem včerejšího závěru po slušných datech, výsledcích a varování z technologického sektoru  
16:36Komerční banka, a.s.: Změna členů dozorčí rady KB k 16.7.2025
15:13Výsledky Bank of America: Bankám se daří těžit ze zvýšené volatility na trzích  
14:56Tradeři Goldman Sachs měli žně. Očekávání Wall Street banka nechala daleko za sebou
14:53Morgan Stanley překonala odhady, dařilo se obchodování s akciemi
13:19Naznačují americké indexy korekci?  
13:15Bank of America předčila očekávání, dařilo se tradingu i divizi poskytování úvěrů
12:42Braňo Soták: Nejsou sankce jako sankce, neschopnost ASML potvrdit růst posílá akcie dolů  
12:16Správci fondů posílají hotovost do akce, podle BofA to může být varovný signál
11:38Inflace v Británii v červnu vzrostla na 3,6 procenta, je nejvyšší od února 2024
11:26Akcie automobilky Renault prudce klesají. Firma představila nové vedení a snížila výhled
10:55V příštím roce nemusíme růst, varuje ASML. Akcie padají o 7 %
10:34Bloomberg: Ellison sesadil Zuckerberga z pozice druhého nejbohatšího člověka
10:16Němečtí odborníci navrhují solidární daň pro baby boomery mířící do důchodu
9:52Ceny v průmyslu klesají, zemědělci a potravináři dále zdražují
8:57Rozbřesk: Signál a šum v americké červnové inflaci
8:46Výsledky dodala ASML, sezóna bude pokračovat v americkém finančním sektoru. Evropa zahájí ztrátově  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Alcoa Corp (06/25 Q2, Aft-mkt)
Progressive Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Prologis Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
United Airlines Holdings Inc (06/25 Q2, Aft-mkt)
7:00ASML Holding NV (06/25 Q2)
9:00CZ - PPI, y/y
12:30First Horizon Corp (06/25 Q2)
12:45Bank of America Corp (06/25 Q2)
12:45Johnson & Johnson (06/25 Q2)
13:30Goldman Sachs Group Inc/The (06/25 Q2)
13:30Morgan Stanley (06/25 Q2)
14:30USA - PPI, y/y
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m