Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Odložené platby MallPay dostaly zelenou regulátora. ČSOB a Mall chtějí službou do roka oslovit 60 tisíc zákazníků

Odložené platby MallPay dostaly zelenou regulátora. ČSOB a Mall chtějí službou do roka oslovit 60 tisíc zákazníků

24.10.2019 17:42
Autor: Redakce, Patria.cz

Evropská komise schválila vytvoření společného podniku skupiny ČSOB a Mall Group pod názvem MallPay, který nabízí odloženou platbu při online nakupování. ČTK to dnes sdělila výkonná ředitelka ČSOB pro platební řešení Michaela Lhotková. MallPay bude postupně nabízet zákazníkům e-shopů i financování, pojištění a investice, dodala.

Odložená platba umožňuje zaplatit zboží až po jeho vyzkoušení nebo rozbalení. ČSOB bude podle Lhotkové služby MallPay integrovat do své platební brány.

"První rok cílíme na českém trhu zhruba na 50.000 až 60.000 zákazníků. Služby chystáme rozšířit například o účet na míru pro naše zákazníky, platební kartu a aplikaci do mobilu nebo věrnostní program odměn," uvedl ředitel MallPay Adama Kolesa. MallPay dále umožní nákupy na internetu pojistit proti poškození, zcizení a ztrátě a umožní prodloužení záruky. "V horizontu dalšího roku bude nakupujícím nabídnuta možnost půjčky MallPay," dodal Kolesa.

MallPay vznikla jako dceřiná společnost Mall Group, která zaměstnává přes dva tisíce lidí, její tržby loni překročily 16 miliard korun. Vedle Česka skupina nabízí své služby v dalších šesti zemích střední a východní Evropy.

Trh e-commerce v ČR strmě roste. V roce 2018 se tržby internetových obchodů podle srovnávače cen Heureka.cz a Asociace pro elektronickou komerci (APEK) meziročně zvýšily o 17 procent na 135 miliard a počet online transakcí narostl o 56 procent. Podíl e-shopů na maloobchodních tržbách se rozšířil na 11,4 procenta, vyplývá ze statistik.

(Zdroj: čtk, ČSOB, Mall, Patria)

 
 

Čtěte více:

ČSOB a Mall Group spouští revoluční spolupráci v e-commerce
11.04.2019 9:33
Skupina ČSOB a Mall Group vytvářejí společný podnik pod názvem MallPay...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.12.2025
22:10Holubičí Fed naskočil na býčí vlnu technologické revoluce
22:02Zámořské indexy posílily po snížení sazeb  
20:02Fed snížil sazby o čtvrt bodu
17:55Trh a společnosti nyní a před 25 lety…
17:06Inflace v listopadu zvolnila, stál za tím vývoj cen potravin
16:31Malý krok pro člověka, velký skok pro AI? Start-up podporovaný Nvidií vytrénoval první model přímo ve vesmíru
15:09Nová studie: Brexit má skutečně znatelné negativní dopady na britskou ekonomiku
13:16Snižování sazeb se chýlí ke konci, "obchod zklamání" posouvá výnosy na šestnáctiletá maxima
11:47Mezinárodní měnový fond zlepšil výhled čínské ekonomiky, ale vyzval k reformám
11:36KKCG Financing a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
11:20Fed dnes opět sníží sazby, ale co bude dál? Evropské trhy dopoledne většinou v červeném  
11:15Fed míří ke snížení sazeb. Trhy čekají na akciích největší pohyb od března  
9:50SpaceX se chystá na na burzu. Cílí na největší IPO v historii, od investorů chce vybrat přes 30 miliard dolarů
9:41Cena stříbra pro okamžité dodání je na rekordu, přesáhla 61 dolarů za unci
9:38Americká centrální banka dnes zřejmě znovu sníží úrokové sazby
9:25Čína zvažuje omezení přístupu k čipům Nvidie navzdory Trumpovu povolení
8:55Rozbřesk: Po šesti letech německé stagnace přijde v roce 2026 opatrné cyklické oživení
8:53Trhy očekávají rozhodnutí americké centrální banky o sazbách. Evropské indexy pod tlakem  
8:50NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
6:08Investiční výhled 2026: Dopad cel na trhy bohatě kompenzovala vlna nadšení z AI  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Adobe Inc (11/25 Q4, Aft-mkt)
Oracle Corp (11/25 Q2, Aft-mkt)
Synopsys Inc (10/25 Q4, Aft-mkt)
2:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba