Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hodnota Applu: Padla meta dva biliony USD

Hodnota Applu: Padla meta dva biliony USD

19.08.2020 17:34, aktualizováno: 19.8. 17:53
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Apple se dnes stal první americkou firmou, jejíž tržní hodnota přesáhla dva biliony dolarů (44 bilionů Kč). Hranici jednoho bilionu překonal výrobce iPhonů teprve před dvěma roky, letos si jeho akcie připsaly již téměř 60 procent. Investoři věří, že firmě se v pokoronavirovém světě bude dařit ještě lépe, napsala agentura Reuters.

Applu se podařilo zvládnout uzavření svých čínských továren, které vyrábějí oblíbené chytré telefony, i uzavření kamenných prodejen. Zákazníci důvěřují jeho výrobkům natolik, že si je v době omezeného pohybu kvůli pandemii nakupují na internetu. Firma vykázala velmi dobré hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí.

Vývoj akcií Applu za posledních 5 let do úterý 18. srpna:

Apple akcie hodnota biliony 

Podle webu CNBC Apple důležitý milník překonal krátce před 11 hodinou newyorského času, kdy cena akcie vyrostla na 467,77 USD za akcii. Jakkoli jde o metu převážně symbolickou, podtrhuje úsilí generálního ředitele Tima Cooka pozměnit příběh celé firmy. Investoři se na ni přestávají dívat jako na jiné výrobce hardwaru, ale spíše jako na softwarovou firmu. Naznačuje to i rychle rostoucí poměr PE, který překračuje hodnotu 33.

Podle agentury DPA je ale dosažený rekord také známkou současného extrémního přecenění technologických akcií. To vyvolal přetlak volných peněz na finančních trzích způsobený politikou americké centrální banky (Fed), která se tak snaží povzbudit ekonomiku postiženou koronavirovou krizí.

Dvoubilionovému ocenění na burze se začínají blížit i američtí konkurenti Applu, společnosti Microsoft a Amazon. Dnes trhy tvůrce operačního systému Windows oceňují na 1,6 bilionu dolarů a největšího internetového prodejce na 1,65 bilionu dolarů.

Zdroje: ČTK, CNBC, Patria.cz

 
 

Čtěte více:

Huawei se stal největším prodejcem smartphonů na světě
30.07.2020 10:32
Čínská společnost Huawei Technologies se ve druhém čtvrtletí navzdory ...
Apple rozdrtil odhady svých výsledků a oznámil split akcií. Ty vylétly nad 400 USD
30.07.2020 22:55
Technologický lídr Apple oznámil kvartální výsledky, které na úrovni t...
Komentář: Očekávání od Apple byla vysoká, tak skvělý výsledek ale předpovídal málokdo
31.07.2020 17:02
Akcie Apple mají za sebou v poslední době velice slušný výkon, jejich ...
Apple je největší firmou na světě podle tržní kapitalizace
03.08.2020 9:48
Akcie americké společnosti Apple v pátek díky příznivým čtvrtletním vý...
Sussman: Opomíjený argument pro rozdělení velkých technologických firem
13.08.2020 15:16
Ředitelé velkých technologických společností nedokázali přesvědčit čle...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.06.2026
8:56ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ uzavřela dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč k existující úvěrové smlouvě
8:52ČEZ založil ČEZ Energy, ETF lákají rekordní miliardy a Lucid propouští  
6:06Šéf JP Morgan je překvapen výkonem akciových trhů. Na ekonomiku se podle něj valí „malá tsunami“
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba